Europos Parlamentas: Lukašenka po lapkričio 5 d. nebus laikomas prezidentu

Europos Parlamentas (EP) atmeta tarptautinius standartus pažeidusių Baltarusijos rinkimų rezultatus ir neketina pripažinti Aliaksandro Lukašenkos šalies prezidentu po lapkričio 5 d., kai baigsis jo dabartinė kadencija.

EP ragina kuo greičiau surengti naujus laisvus ir sąžiningus Baltarusijos prezidento rinkimus, pasitelkiant tarptautinius stebėtojus. Kartu europarlamentarai palankiai vertina Koordinavimo tarybą, kaip laikiną žmonių atstovybę, ir remia taikų ir demokratinį valdžios pasikeitimą gerbiant šalies gyventojų teises.

Parlamentas smerkia Baltarusijos valdžios represijas prieš taikius protestuotojus, ragina nedelsiant nutraukti smurtą ir besąlygiškai paleisti visus sulaikytuosius, įskaitant Koordinavimo tarybos narius. Europarlamentarai taip pat smerkia besitęsiantį streikuotojų, Koordinavimo tarybos narių, opozicijos veikėjų, žurnalistų ir visuomenės aktyvistų bauginimą ir jėgos naudojimą prieš juos.

Parlamentas ragina ES Tarybą sekti Baltijos valstybių pavyzdžiu ir nedelsiant įvesti sankcijas visiems, atsakingiems už rinkimų rezultatų klastojimą ir represijas Baltarusijoje, įskaitant A. Lukašenką. Sankcijas raginama taikyti ir streikuojančius darbuotojus atleidžiantiems verslininkams bei Rusijos piliečiams, tiesiogiai dalyvaujantiems remiant A. Lukašenkos režimą. EP narių įsitikinimu, padėtis Baltarusijoje turi išlikti ES prioritetu, o Sąjunga turi vieningai ir nuosekliai į ją reaguoti.

Europarlamentarai išskiria Baltarusijos moterų, kurioms vadovauja Sviatlana Cichanouskaja, Veranika Capkala ir Maryja Kalesnikava, ir jų rėmėjų indėlį išreiškiant teisėtus Baltarusijos žmonių reikalavimus. Jie atkreipia dėmesį į tai, kad daugelis Baltarusijos gyventojų mano, jog S. Cichanouskaja yra tikroji prezidento rinkimų nugalėtoja.

REKLAMA

Parlamentas smerkia Rusijos hibridinį kišimąsi Baltarusijoje – vadinamųjų ekspertų ir patarėjų delegavimą į žiniasklaidos priemones, karines bei teisėsaugos tarnybas – ir ragina Rusiją nutraukti bet kokį slaptą ar atvirą kišimąsi į šalies vidaus reikalus. Europarlamentarai pabrėžia, kad A. Lukašenka neturi politinių ar moralinių įgaliojimų Baltarusijos vardu užmegzti kokių nors tolesnių santykių su Rusijos institucijomis, kurie keltų grėsmę šalies suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

EP taip pat apgailestauja dėl to, kad Baltarusija jau atgabeno branduolinį kurą į pirmąjį Astravo branduolinės elektrinės reaktorių ir planuoja pradėti gaminti energiją lapkritį, neįgyvendinusi visų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rekomendacijų.

Už šią rezoliuciją balsavo 574 europarlamentarai, prieš buvo 37, o susilaikė 82.


Rašyti komentarą...
V
Vidas Tom
2020-09-17 18:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Primena Venesuelą.
Ten gaidys iškėlęs galvą į dangų pasiskelbė prezidentu ir jį tuoj pat pripažino JAV ir visi JAV vasalai- pederastai.
Ir poxui rinkimų rezultatai.
Jai laimi nepalankus JAV režimui kandidatas, tai būtinai rinkimai "neteisingi".
Jai laimi palankūs JAV kandidatas, tai net didžiausi pažeidimai būna vertinami kaip "demokratijos pagrindai".
Ukrainoje per Parašo rinkimus , buvo padaryti visi įmanomi pažeidimai, bet JAV pareiškė kad rinkimai buvo demokratiški....
Atsakyti
-8

P
Petras
2020-09-17 15:44:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
O koks Briuselio kopustu reikalas?
Atsakyti
-12

K
Kas ta EU
2020-09-17 17:07:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusijai???Gal atsibuskit pagaliau.LT,kaip eina suprasti is nedeakvacios valdzios pasisakymu jau isrinko Baltarusijai"prezidente".Nustokit kistis i svetimos valstybes reikalus!Pas save pasizvalgykite kas darosi.
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų