Liūdna nėštumų statistika: staigiai išaugo mirčių

Tarptautinės mokslininkų grupės tyrimas parodė, kad pandemijos metu staigiai išaugo nesėkmingų nėštumų skaičius. Medikai pažymi, kad gerokai išaugo perinatalinio mirtingumo skaičius.

Mokslininkai tai sieja su tuo, kad dėl įvairių apribojimų medicinos įstaigose ir rutininės apžiūros nutraukimo šių metų pavasarį moterys negauna tinkamos priežiūros daugumoje šalių.

Tokiu būdu nėštumų komplikacijos nėra tinkamu laiku nustatomos ir nulemia liūdnas pasekmes. Dažnai, kaip teigiama BBC cituojamame tyrime, atsisakymas priimti nėščią moterį poliklinikoje ar ligoninėje yra motyvuojama noru apsaugoti ją nuo Covid-19, tačiau tik priveda prie dar sudėtingesnių problemų.

Rugpjūčio pradžioje prestižiniame moksliniame leidinyje „The Lancet Global Health“ buvo publikuotas tyrimas situacijos Nepale pagrindu. Jame dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. moterų, kurios gimdė devyniose skirtingose šalies ligoninėse.

Tyrimas parodė, kad kūdikių mirtingumo skaičius vos per du mėnesius išaugo 50 proc. – nuo 14 atvejų 1000 nėštumų kovo mėnesį iki 21 atvejo 1000 nėštumų gegužę.

Ryškiausias šuolis buvo užfiksuotas pirmosiomis keturiomis „lokdauno“ savaitėmis, kuomet žmonėms buvo leidžiama palikti namus tik maistui įsigyti ar kitomis svarbiomis aplinkybėmis. 

Šio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad situacija yra panaši daugelyje pasaulio šalių.

JAV ir Didžiojoje Britanijoje atlikta 2 tūkst. žmonių apklausa parodė, kad aukštesniems nei 180 cm vyrams tikimybė sulaukti koronaviruso diagnozės išauga dvigubai. Mokslininkų teigimu, tai gali rodyti, kad virusas gali plisti oru, o ne tik oro lašeliniu būdu, kaip manyta anksčiau.


Rašyti komentarą...
E
Ema
2020-10-01 01:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maziau skiepykites nuo grip ir DTaP skiepu ir persileidimu ir perinatilatinio nestumo mirciu bus 99% maziau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų