Aktyvistai bijo, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus bus sulaikyta

Baltarusijos žmogaus teisių aktyvistai pirmadienį reiškė būgštavimus, kad kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja bus sulaikyta, o prieš nepriklausomą žiniasklaidą ir teisių gynimo organizacijas prasidės represijos.

Svetlana Tichanovskaja (nuotr. SCANPIX)

„Baiminamės, jog iškilęs potencialus pavojus, kad bus sulaikyta kandidatė Svetlana Tichanovskaja ir kiti piliečiai, dalyvavę rinkimuose jungtiniuose štabuose“, – pirmadienį žurnalistams sakė Baltarusijoje akreditacijos netekusio žmogaus teisių centro „Viasna“ atstovas Valentinas Stefanovičius.

Be to, jis sakė, kad, „atsižvelgus į ankstesnę patirtį, neatmetame galimybės, [kad bus imtasi] represijų prieš nepriklausomą žiniasklaidą, juo labiau, kad tokius grasinimus visos kampanijos metu reiškė tiek pats [Aleksandras] Lukašenka, tiek teisėsaugos organų atstovai“.

„Neatmetu [galimybės, kad bus imtasi] represijų ir prieš teisių gynimo organizacijas“, – pridūrė V. Stefanovičius.

Jis pabrėžė, kad, teisių gynėjų vertinimu, visa atsakomybė už tai, kas vyko sekmadienio vakarą po rinkimų, tenka Baltarusijos valdžiai, „nes būtent valdžia privalo užtikrinti taikių susirinkimų laisvę“.

 V. Stefanovičius paragino Minską „nutraukti konflikto eskalaciją, nutraukti smurtą ir išlaisvinti visus politinius kalinius“.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos skelbiami oficialūs preliminarūs rezultatai rodo, kad su 80,08 proc. balsų A. Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją, o S. Tichanovskaja esą surinko 10,09 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

Sekmadienio vakarą į Minsko ir kitų Baltarusijos miestų gatves protestuoti išėjo opozicijos šalininkai, kilo protestuotojų susirėmimų su milicija.

REKLAMA

Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad per susirėmimus Minske ir kituose miestuose nukentėjo dešimtys protestuotojų, taip pat skelbiama apie vieno žmogaus žūtį.

Vidaus reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad per neramumus šalies miestuose buvo sužeisti 39 teisėsaugos pareigūnai ir daugiau kaip 50 civilių, buvo sulaikyta apie 3 000 žmonių, iš jų apie tūkstantis – Minske.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį ryte pranešė pradėjęs baudžiamąjį tyrimą dėl masinių riaušių ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų