Donaldo Trumpo šeima dešimtmečius mirguliuoja žiniasklaidos antraštėse – iš pradžių kaip didieji rykliai nekilnojamojo turto pasaulyje ir dabar – kaip galingiausi politikai Amerikoje.

D. Trumpas ir M. Trump, kartu su sūnumi, 2009-ieji  (nuotr. SCANPIX)

D. Trumpas ir M. Trump, kartu su sūnumi, 2009-ieji (nuotr. SCANPIX)

Praėjusią savaitę į viešumą žengė naujas Trumpų šeimos narys. Prezidento Trumpo dukterėčia Mary Trump liepos 28 d. išleis knygą pavadinimu „Per daug ir niekada neužtenka: kaip mano šeima sukūrė pavojingiausią pasaulio žmogų“ (angl. „Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man“), skelbiama „Daily Beast“.

Teigiama, kad knygoje Mary atskleidžia, jog ji buvo „The New York Times“ tyrimo apie savo dėdės finansus šaltinis, ir sako, kad jis tyčiojosi iš savo tėvo Fredo Trumpo, kuomet šis vėlesniais savo gyvenimo metais sirgo Alzhaimerio liga.

Atsitiktinumas, kita knyga „Jos sandorio menas“ (angl. The Art of Her Deal) apie Melania Trump, praėjusią savaitę taip pat atsidūrė žiniasklaidos akiratyje. Knygą parašė Pulitzerio premijos laureatė ir „Washington Post“ korespondentė Mary Jordan. Joje rašoma, kad Melania peržiūrėjo savo ikivedybinę sutartį po to, kai 2016 m. Trumpas laimėjo prezidento rinkimus, ir kad pirmosiomis D. Trumpo kadencijos dienomis tarp Ivankos ir Melania buvo trintis, ką Baltieji rūmai vadino melaginga informacija. 

REKLAMA

Pirmosios JAV šeimos dinastijos pradžia

Donaldo Trumpo senelis Friedrichas Trumpas – gimęs Friedrichu Drumpfu – emigravo iš Vokietijos į JAV 1885 m., būdamas 16 metų.

Friedrichas Trumpas gimė Kalštate, Vokietijoje, ir į Niujorką atvyko garlaiviu.

„Jis nemokėjo anglų kalbos. Jis net teoriškai nemokėjo angliškai. Neturėjo nieko panašaus į vidurinės mokyklos diplomą. Jis buvo raštingas, bet vokiečių kalba“, – „Business Insider“ cituojama Gwenda Blair, 2000 m. knygos „Trumpai: Trys kartos, kurios pastatė imperiją“ autorė.

Friedricho Trumpo šeima Vokietijoje turėjo kuklų ūkį ir prižiūrėjo nedidelį vynuogyną. Atvykęs į Niujorką, jis gyveno su savo vyresne seserimi Manhatane.

Po kelerių metų Friedrichas persikėlė į Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantę, kur vystė kelis verslus buvusiuose „Aukso skarštinės“ miesteliuose visame regione, pavyzdžiui, restoranus ir viešbučius.

Daugelį metų aplinkiniams Drumpfų šeima tvirtino, kad jie yra švedai, rašoma „New York Times“. Jasonas Horowitzas, „New York Times“ straipsnio autorius, pridūrė, kad taip galėjo būti dėl to, jog norėta susibičiuliauti su žydais draugais ir klientais.

„Jis turėjo daug žydų nuomininkų ir anais laikais nebuvo gerai būti vokiečiu“, – sakė Donaldo Trumpo pusbrolis Jonas Walteris apie Donaldo Trumpo tėvą Fredą Trumpą, minint laiką tarp Antrojo pasaulinio karo ir devintojo dešimtmečio.

Friedrichas Trumpas

Friedrichas Trumpas

Trumpų šeimos šaknis galima atsekti iki pat mažo vokiečių kaimelio Kalštado. Šiame mieste taip pat užaugo Johanas Heinrichas Heinzas, kurio sūnus Henris J. Heinzas yra žymaus „Heinz“ ketčupo kūrėjas.

REKLAMA

1902 m. Friedrichas vedė Elisabeth Christ, buvusią kaimynę iš Kalštado.

Elisabeth, kuri buvo 11 metų jaunesnė už vyrą, buvo penkeri, kai Friedrichas pirmą kartą išvyko iš Vokietijos. Jis ją sutiko lankydamasis namuose 1901 metais.

Po jų vestuvių Elisabeth persikėlė į Ameriką. Iki to laiko Friedrichas jau spėjo tapti Amerikos piliečiu. Jis uždarė savo verslus Vakarų pakrantėje ir atkreipė dėmesį į Kvinsą (Niujorko rajonas).

1904 m. šeima grįžo į Vokietiją, bet netrukus buvo ištremta.

Vyriausybės pareigūnai nutarė Friedrichą deportuoti, nes jis neatliko privalomosios karo tarnybos ir nepranešė valdžios institucijoms apie savo persikėlimą į JAV. 1905 m. Friedrichas parašė laišką Bavarijos kunigaikščiui regentui, prašydamas leisti jam toliau gyventi savo šalyje, tačiau jo peticijos buvo atmestos.

1905 m. liepą grįžę į JAV, Friedrichas, Elisabeth ir jų dukra gyveno Niujorko Pietų Bronkso rajono kaimynystėje.

Friedrichas Trumpas mirė nuo Ispaniškojo gripo 1918 m., Trumpo protėviui tuo metu buvo 49 metai. „Po pietų jis pradėjo sirgti ir mirė „beveik iš karto“, – rašo biografė Gwenda Blair.

Remiantis Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) skaičiavimais, nuo Ispaniškojo gripo pandemijos JAV mirė apie 675 000 žmonių.

Friedrichas ir Elisabeth turėjo tris vaikus: Elizabeth, Fredą ir Johną.

Trumpo dėdė buvo žymus mokslininkas ir prisidėjo prie vėžio gydymo tobulinimo

Elizabeth, vyriausia ir vienintelė Friedricho dukra, ankstyvaisiais metais dirbo nekilnojamojo turto versle jaunesniojo brolio Fredo buhalteriu. Jos sūnus Johnas Walteris buvo pats save paskyrė Trumpo šeimos istoriku.

REKLAMA

Jauniausias Friedricho sūnus Johnas per pastaruosius kelerius metus sulaukė daug žiniasklaidos dėmesio iš dalies dėl to, kad prezidentas Trumpas dažnai minėjo dėdę savo prezidentavimo metu. Vienu metu jis savo dėdę pavadino „dideliu absoliučiu genijumi“. Visai neseniai Johno vardas buvo paminėtas, aptariant koronaviruso pandemiją.

Johnas George'as Trumpas

Johnas George'as Trumpas

Johnas Trumpas pasižymėjo įspūdinga inžinieriaus karjera, daugiau nei 40 metų dirbo Masačusetso technologijos institute. Tarp žymiausių jo indėlių buvo proveržis naudojant rentgeno technologiją, technologija, patobulinusi vėžio gydymą ir tyrimus.

Frederikas Christas Trumpas, Donaldo Trumpo tėvas, gimė 1905 m., netrukus po to, kai jo tėvai buvo priversti persikelti į JAV iš Vokietijos. Fredo Trumpas pirmasis verslo sumanymas kilo dar paauglystėje – jis pasistatė garažo plėtinius prie namų.

Fredas Trumpas savo nekilnojamojo turto magnato karjerą pradėjo 1900-ųjų viduryje įgyvendindamas statybų projektus Brukline ir Kvinse bei Pensilvanijos ir Virdžinijos valstijose Antrojo pasaulinio karo metu.

Fredas Trumpas

Fredas Trumpas

1999-ųjų „New York Times“ nekrologe jis vadintas „savadarbiu žmogumi“, kuris pastatė „27 000 butų ir namelių“.

1973 m. Teisingumo departamentas kreipėsi į teismą su ieškiniu „Trump Management Corporation“ dėl „diskriminacijos prieš juodaodžius dėl patalpų nuomos“. Fredis ir Donaldas abu buvo įvardyti kaip kaltinamieji byloje. Donaldas Trumpas kaltinimus pavadino „absurdiškais“.

Manoma, kad Fredo Trumpo mirties metu jo turtas buvo vertinamas tarp 250 ir 300 milijonų dolerių.

2018 metų NYT tyrimo metu nustatyta, kad prezidentas Trumpas iš savo tėvo nekilnojamojo turto imperijos gavo daugiau nei 400 milijonų dolerių, priduriant, kad „didelė dalis šių pinigų atiteko ponui Trumpui, nes jis padėjo tėvams išvengti mokesčių“.

REKLAMA

Reaguodama į „Times“ tyrimą, D. Trumpo šeima atsakė: „Buvo pateiktos visos tinkamos dovanų ir turto mokesčių deklaracijos ir sumokėti visi reikalaujami mokesčiai. <...> Mūsų šeima neturi jokių kitų komentarų šiais klausimais, kurie įvyko prieš maždaug 20 metų, ir norėčiau paprašyti, kad gerbtumėte mūsų mirusių tėvų privatumą, tegul Dievas palaimina jų sielas“.

Donaldo Trumpo broliai ir seserys

1936 m. Fredas Trumpas vedė škotų imigrantę Mary Anne McLeod. Pora susitiko ir įsimylėjo šokdami.

M. A. McLeod 1929 m. atvyko į JAV iš Škotijos dar būdama paauglė. Kaip ir Friedrichas Trumpas, jos šeima jau gyveno JAV. Ji tapo natūralizuota JAV piliete 1942 m.

Fredas ir Mary Trump turėjo penkis vaikus: Maryanne, Fredą, Elizabeth, Donaldą ir Robertą.

Vyresnioji D.Trumpo sesuo, 83-erių Maryanne Trump Barry, yra į pensiją išėjusi buvusi federalinė teisėja. Ji turi sūnų Davidą Desmondą, kuris yra klinikinis psichologas.

Darbui JAV apygardos teisme ją 1983-iaisiais paskyrė prezidentas Ronaldas Reaganas, o JAV apeliacinį teismą – 1999-aisias prezidentas Billas Clintonas.

„Aš žinojau geriau net būdamas vaiku, kad net geriau nemėginti konkuruoti su Donaldu. Nebūčiau galėjusi laimėti. Jis dar labai jaunas kūrė modelius. Didžiulius pastatus“, – M. A. Barry pasakojo „New York Magazine“ 2002 m.

Fredo Trumpo jaunesnioji karjera buvo aviacijos, verslumo ir įsiliejimo į šeimos verslą mišinys.

„Washington Post“ straipsnyje Fredas jaunesnysis paminėtas kaip „aukštas, šviesiaplaukis ir gražus, kaip kino žvaigždė“ ir „priešingai Donaldui Trumpui – švelniai kalbantis, žaismingas ir dažnai juokaujantis“.

REKLAMA

Fredas jaunesnysis mirė 1981 m., būdamas 46 metų. Jis kovojo su alkoholizmu, o prezidentas Trumpas teigė, kad Fredo mirtis jam padarė „didžiulį poveikį“. Būtent F. Trumpo jaunesniojo dukra Mary netrukus išleis knygą apie D. Trumpo veiklą.

78 metų Elizabeth Trump Grau liko atokiau nuo šeimos verslo. „Dailės mene“ prezidentas D. Trumpas pavadino Elizabeth „šviesia asmenybe, bet mažiau ambicinga“. Ji yra vedusi prodiuserį Jamesą Grau. Pora gyvena Floridoje.

Robertas Trumpas (72 m.), jauniausias brolis Trumpas, yra buvęs vyriausiasis „The Trump“ organizacijos vadovas.

Robertas Trumpas 2016 metais pasakojo„Page Six“, kad palaiko savo į prezidentus kandidatuojantį brolį „tūkstančiu procentų“. Jis taip pat paaukojo 100 tūkst. dolerių prezidentinei kampanijai „Trump Victory“. Šiuo metu jis yra pensininkas ir gyvena Hudsono slėnyje, Niujorke.

Donaldo Trumpo istorija: su dabartine žmona susipažino eidamas į pasimatymą su kita moterimi

Donaldas Trumpas 1977 m. savo pirmąją žmoną Ivaną Marie Zelničkovą, buvusią slidininkę ir modelį. Gimusi ir užaugusi Čekoslovakijoje, Ivana 1988 m. tapo JAV piliete.

Ivana ir Trumpas buvo vedę 14 metų ir kartu susilaukė trijų vaikų: Donaldą jaunesnįjį, Ericą ir Ivanką. Pora išsiskyrė dėl pranešimų apie D. Trumpo neištikimybę.

Jų santuokos metu Ivana dirbo vyro versle – valdė įvairius viešbučius ir kazino bei projektavo nekilnojamojo turto interjerus.

2017 m. Ivana sakė, kad prezidentas D. Trumpas jai pasiūlė tapti ambasadore Čekijoje. Ji sakė, kad tai atmetė, nes „tai reikštų ketverius metus Prahoje, taigi, ate Majami, ate Niujorke pavasarį ir rudenį, ate Sen Tropeze vasarą“.

REKLAMA

Ivana Trump

Ivana Trump

Tais pačiais metais ji išleido knygą pavadinimu „Auginti Trumpą“ (angl. „Raising Trump“) apie savo vaikų auginimą. „Donaldas man galbūt nebuvo geriausias vyras, bet jis buvo geras tėvas vaikams“, – rašė ji.

Ivanka Trump, vyriausioji Trumpo dukra, šiuo metu yra savo tėvo-prezidento vyresnioji patarėja. Paauglystėje ji buvo modeliu, dirbo su „Versace“. 

Ji taip pat prisideda prie „Trumpų“ organizacijos sandorių sudarymo ir derybų, taip pat pradėjo kurti savo prekės ženklą – „The Ivanka Trump Collection“.

Prisiėmusi vaidmenį Baltuosiuose rūmuose, ji pasitraukė tiek iš D.Trumpo organizacijos, tiek iš savo mados linijos. 2018-aisiais jos prekės ženklas merdėjo ir jį teko galutinai uždaryti.

D. Trumpo dukra ištekėjo už nekilnojamojo turto plėtotojo Jaredo Kushnerio, kuris taip pat yra vyriausiasis prezidento patarėjas. Jie turi tris vaikus: Arabellą, Josephą ir Theodore’ą.

Donaldas Trumpas jaunesnysis ir Ericas Trumpas, Trumpo sūnūs, ėmėsi vadovauti „Trumpų“ organizacijai savo tėvo prezidento kadencijos metu. Abu taip pat dalyvavo ir savo tėvo rinkimų kampanijos kūrime bei vystyme.

Ericas Trumpas, Donaldas Trumpas jaunesnysis, Ivanka Trump ir jos vyras Jaredas Kushneris

Ericas Trumpas, Donaldas Trumpas jaunesnysis, Ivanka Trump ir jos vyras Jaredas Kushneris

1993-iaisiais D. Trumpas vedė Marlą Maples ir su ja susilaukė dukters Tiffany. Pora išsiskyrė po ketverių metų.

„Vanity Fair“ rašė, kad „ten, jeigu Ivana buvo griežta europietė, turinti karališkų siekių, Maples buvo grožio karalienė iš Biblijos Diržo (neformalus pietinių JAV regionų pavadinimas, red. past.)“. 1997 m. išsiskyrusi su Trumpu, M. Maples išsikraustė kartu su Tiffany į Kaliforniją. Tiffany, kuriai dabar 26 metai, šiais metais baigė Džordžtauno teisės mokyklą.

REKLAMA

Kalbėdama su „New York Times“ Marla sakė: "Aš nesu Baltuosiuose rūmuose. Turiu draugų iš abiejų pusių. Aš tiesiog vaikščiosiu per vidurį. Aš padarysiu viską, ką galiu, kad priminčiau žmonėms, kad bet koks pyktis ar teisimas gali turėti stiprų neigiamą poveikį sau ir visai mūsų aplinkai“.

Nuo 2005 m. Trumpas yra vedęs Melania Trump, gimusią Knauss pavarde. Jie susilaukė vienintelio sūnaus Barrono, kuriam dabar 14 metų.

<a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'><a class='top500' href='/top500/dalius-trumpa'>D. Trumpas</a></a></a></a></a></a></a></a></a></a></a>, M. Trump ir Barronas Trumpas

D. Trumpas, M. Trump ir Barronas Trumpas

Melania Trump gimė Slovėnijoje ir į Niujorką persikėlė 1996 m., būdama 26-erių. Jos Baltųjų rūmų profilyje sakoma, kad ji pasirodė „aukšto lygio reklamos kampanijose ir [dirbo] su geriausiais mados pramonės fotografais“.

Teigiama, kad Melania ir Donaldas susipažino, kai jis buvo pasimatyme su kita moterimi. Jų vestuvių svečiai buvo Billas ir Hillary Clinton.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Nėra komentarų. Būk pirmas - komentuok!

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Asoc. nuotr. (nuotr. SCANPIX)
Kabule daugybė žmonių pirmadienį vakare išbėgo į gatves, pajutę 4,6 žemės drebėjimą, kurio židinys buvo gana arti paviršiaus, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Kol kas ...
Katinas (nuotr. stop kadras)
Vaizdo įrašas, kuriame nufilmuota, kaip katinas pirmą kartą ragauja ledus – sužavėjo tūkstančius ir privertė išsišiepti niūriausią. Šeimininkai pasidalijo smagia akimirka. ...
Teismo sprendimas (nuotr. 123rf.com)
Rusijos teismas pirmadienį pripažino vieną žurnalistę kalta dėl „terorizmo teisinimo“ ir skyrė jai didelę baudą, o ši byla išprovokavo jos šalininkų ir žmogaus teisių ...
Pristatymas (nuotr. stop kadras)
Siuntų išvežiotoja tapo žvaigžde po to, kai nufilmuotas įrašas, kuriame ji pristato prekę klientui.  Siuntų darbuotoja puikiai atliko savo darbą ir dėl to tapo tikra ...
(nuotr. stop kadras)
Koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje sparčiai artėja prie vienuolikos su puse milijonų. Ispanija skelbia dėl didėjančio naujų koronaviruso atvejų skaičiaus įvedanti karantiną ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų