Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niujorko valstijos sveikatos apsaugos pareigūnai įspėja visuomenę apie du naujus virusinius subvariantus – omikron BA.2 viruso atmainas, kurios vis greičiau plinta per centrinę šios valstijos dalį, rašo edition.cnn.com.

Niujorko valstijos sveikatos apsaugos pareigūnai įspėja visuomenę apie du naujus virusinius subvariantus – omikron BA.2 viruso atmainas, kurios vis greičiau plinta per centrinę šios valstijos dalį, rašo edition.cnn.com.

REKLAMA

Naujos BA.2 viruso atmainos yra BA.2.12 ir B.2.12.1. Jos plinta apie 25 proc. sparčiau nei BA.2, ypač centrinėje dalyje, teigiama Niujorko valstijos sveikatos departamento pranešime spaudai.

Šie subvariantai dabar sukelia daugiau nei 90 proc. infekcijų centrinėje Niujorko dalyje ir kaimyniniame Finger Lakes regione.

Jungtinėse Valstijose apskritai daugėja Covid-19 atvejų, tačiau Niujorko valstijoje jie auga itin sparčiai. Vidutinis kasdienių atvejų skaičius valstybėje per kiek daugiau nei dvi savaites padvigubėjo.

Kasdien pranešami atvejai vis dar neperlipa skaičių, kurie buvo omikron antplūdžio įkarštyje, tačiau Niujorko atvejų skaičius šiuo metu yra vienas didžiausių šalyje. Valstijoje taip pat pradėjo dygti Covid-19 ir kai kurias apygardas, ypač tas, kuriose įsitvirtino naujieji subvariantai, pastūmėjo į „aukštą Covid-19 bendruomenės lygį“, kada JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras rekomenduoja visuotinį kaukių dėvėjimą vidaus patalpose.

REKLAMA

Tai ne pirmas kartas, kai pasirodo šie subvariantai. Nuo 2022 m. sausio mėn. apie juos pranešta mažiausiai 50 JAV valstijų ir teritorijų, rašoma tinklalapyje „GISAID.org“ kuriame viso pasaulio pagalba stengiamasi stebėti Covid-19 sukeliančio viruso evoliuciją. Remiantis duomenų baze, BA 2.12 taip pat pastebėtas Jungtinėje Karalystėje, Indijoje, Vokietijoje ir Kanadoje.

Neaišku, ar jie galiausiai aplenks BA.2 ne tik Niujorke.

„Galima sakyt, kad laikas parodys, ar pamatysime, kaip jie pradeda keisti BA.2, pradinę atmainą, bet kol kas nemanau, kad žmonėms reikia panikuoti“, – sakė Hiustono metodistų ligoninės patologijos ir genomikos medicinos docentas dr. Wesley Longas.

„Gali būti regioninių variantų, kurie labai stipriai veikia regione, kuris tarsi apsiriboja tuo specifiniu regionu“, – sakė Longas, kuris stebi variantus kaip „ARTIC“ tinklo dalį.

Ilgą laiką W. Longas sakė Hiustone nustatęs daugiau nei 80 Covid-19 atvejų, kuriuos nuo sausio pradžios, kai pirmą kartą pasirodė BA.2, sukėlė šie subvariantai. Tačiau panašu, kad subvariantai nerodo jokio pranašumo prieš BA.2 dėl paplitimo ar perdavimo Hiustone.

REKLAMA
REKLAMA

Niujorko valstijos pareigūnų nustatytas išaugusio augimo tempas gali būti ne šių subvariantų būdingas bruožas, o veikiau tai, kas nutiko „atsitiktinai“, CNN sakė W. Longas.

„Žinau, kad tai gali bauginti, bet manau, kad žmonės turėtų guostis tuo, kad iš esminiai dalykai, kuriuos turime padaryti, kad apsisaugotume, yra tie patys, ką darėme praeityje“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos pareigūnai Niujorke sutinka.

„Mes perspėjame visuomenę apie naujai atsiradusius ir du aukštutiniame Niujorke sparčiai plintančius omikron subvariantus, kad niujorkiečiai galėtų greitai reaguoti“, – pranešime sakė valstijos sveikatos komisarė dr. Mary T. Bassett.

„Nors šie subvariantai nauji, kovos su jais priemonės senos. Priemonės veiks, jei kiekvienas jomis naudosimės: pasiskiepykite visomis dozėmis ir gaukite pastiprinančią dozę, susidūrę su liga. Patyrus simptomus ar po kelionės siūloma pasidaryti testus, apsvarstykite galimybę užsidėti kaukę viešose patalpose ir pasitarkite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl gydymo, jei gausite teigiamą atsakymą“, – sakė M. T. Bassett.

Niujorko sveikatos apsaugos departamento duomenimis, atvejų ir pacientų ligoninėse valstijoje daugėja. Tarp pacientų dažniau atsiranda neskiepytų žmonių palyginti su tais, kurie yra visiškai paskiepyti, nes pastarųjų galimybė atsigulti į ligoninę yra pakankamai maža.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų