• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER SCO 22:00
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN SUI 16:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP CRO 19:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA ALB 22:00
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL NED 16:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO DEN 19:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB ENG 22:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU UKR 16:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL SVK 19:00
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT FRA 22:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR GEO 19:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR CZE 22:00
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO ALB 16:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER HUN 19:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO SUI 22:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 16:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 19:00
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 22:00
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 16:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 19:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 22:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 16:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 19:00
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 22:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 19:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 19:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 22:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 22:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 19:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 19:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 22:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 22:00
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiariausias žaidimas pasaulyje futbolas visada žavi ne tik savo įspūdingais mačais, bet ir juose pasitaikančiais kuriozais.

Populiariausias žaidimas pasaulyje futbolas visada žavi ne tik savo įspūdingais mačais, bet ir juose pasitaikančiais kuriozais.

REKLAMA

Futbolo istorijoje buvo ir skandalingų, ir gana juokingų nutikimų. Pastaruoju metu gana daug diskusijų ir juoko sukėlė incidentas, įvykęs rugsėjo 29-ąją dieną Anglijoje, kur „Carabao“ taurės turnyre susitiko Londono „Tottenham“ ir Londono „Chelsea“ klubai.

„Tottenham“ ekipos gynėjas Ericas Dieris artėjant rungtynėms į pabaigą  tiesiog išbėgo iš aikštės. Pasirodo, futbolininką kaip reikiant prispyrė į tuoletą. Kuriozinės situacijos iš pradžių niekas nesuprato, komandos treneris Jose Mourinho burnodamas išlėkė paskui žaidėją tuneliu į persirengimo kambarius norėdamas sužinoti, kas nutiko.

O, pasirodo, viskas buvo labai paprasta. „Norėjau įsitikinti, kad jis nusiplovė rankas“, – po rungtynių situaciją šmaikščiai komentavo J. Mourinho.

REKLAMA
REKLAMA

Pats E. Dieris apie situaciją nedaugžodžiavo, bet atsakydamas į žurnalisto užduodamą klausimą teigė: „Kartais kai turi, tai turi ten keliauti. Ir greitai“.

REKLAMA

Portalas tv3.lt kviečia prisiminti kitus įdomius ir nekasdieniškus nutikimus futbolo stadionuose.

Šuo aikštėje. Juoką keliantis nutikimas įvyko dar 1969 metais pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje, kur anglai žaidė su šeimininkais. Į aikštę netikėtai išbėgo šuo. Minutę niekas jo nesugebėjo pagauti, kol galiausiai tą pavyko padaryti anglui Jimmy Greavesui. Jis atsitūpė ant keturių ir prisiviliojo šunį, tada staigiai jį griebė. Viskas lyg ir būtų gerai, bet tada šuo, kol jį nešė žaidėjas, šį tiesiog apšlapino. 

REKLAMA
REKLAMA

Žaibas. 1998 Pietų Afrikoje „Cosmos“ ir „Swallows“ mačo metu į aikštė trenkė žaibas. Smūgis buvo galingas, kai kuriems žaidėjams prireikė pagalbos. Laimei, niekas nežuvo, bet keli futbolininkai patyrė  itin rimtų sužeidimų, kiti susižalojo kiek lengviau. 

Skorpiono smūgis. FA taurės susitikimo metu tarp Londono „Crystal Palace“ „Man Utd“ pastarųjų ekipos futbolininkas  Ericas Cantona buvo išvytas iš aikštės. Kol šis ėjo į rūbinę šalia tribūnos, iš pirmųjų eilių fanas šaukė: „Voniai dar kiek per anksti, Ericai, ar ne?“. Nesusivaldęs žaidėjas smūgiu dviem kojomis į priekį arba dar kitaip „skorpionu“ atakavo ir sužeidė sirgalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau už šį incidentą prancūzas buvo nubaustas 8 mėnesių diskvalifikacija bei kurį laiką turėjo dirbti viešuosius darbus.

Girtas teisėjas. 2008 metais Sergėjus Šmolikas teisėjavo Baltarusijos čempionato rungtynėms tarp „Vitebsk“ ir „Nafta“. Arbitras savo darbą dirbo visą mačą ir tik po to atsakingiems asmenims kilo įtarimai, kad jis gali būti girtas. Atliktas testas parodė, kad jo kraujyje yra gana didelis kiekis alkoholio. Kaip jis sugebėjo atlikti savo pareigas viso susitikimo metu ligi šiol lieka neaišku.

REKLAMA

Kai gamta šaukia. Garsus Anglijos futbolininkas Gary Linekeris yra įsivėlęs į kuriozinę situaciją savo kaip žaidėjo karjeroje. 1990 metų pasaulio futbolo čempionato mače jį kaip reikiant prispyrė į tuoletą, bet palikti aikštės nebuvo kaip, o ir tunelis į rūbinę buvo kitoje aikštės pusėje. Puolėjas tiesiogine prasme prisidirbo į kelnes. Vėliau apie šį momentą viename interviu anglas sakė, kad tai buvo vienas blogiausių momentų jam nutikusių gyvenime. 

REKLAMA

Įvartis fantomas. Vokietijos futbolo čempionato rungtynėse 2013 metais buvo įmuštas įvartis vaiduoklis. Leverkūzeno „Bayer“ puolėjas Stefanas Kiesslingas galva po kampinio tiksliai smūgiavo į varžovų vartus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo nieko blogo, gražus įvartis, bet pažiūrėjus kartojimą tapo aišku, kad į vartus  kamuolys įskriejo iš išorinės pusės per kiek įplyšusi tinklą. Tačiau įvartis buvo įskaitytas, nes nei vienas iš teisėjų to realiu laiku nepamatė, o VAR sistemos tuo metu dar nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žaidėjas iš tribūnos. „Man Utd“ ekipa susiruošė žaisti Čempionų lygos mačą su Miuncheno „Bayern“. Tradiciškai prieš susitikimą abi komandos sustoja nusifotografuoti nuotraukai. Kai komandos nariai tą ir mėgino padaryti, prie jų tiesiog pribėgo lygiai tokia pačia apranga apsirengęs nematytas žaidėjas. Pasirodo, tai buvo sirgalius, kuris kažkaip sugebėjo slapta prasmukti į aikštę ir bandė prisišlieti prie komandos. Ir iš tikrųjų, kai kurie o „Man Utd“ net nematė jo ir toliau pozavo nuotraukai, kol pašalinio asmens nepastebėjo kapitonas Gary Neville'as. Vyras vardu Karlas Poweris panašiai išsišokimais pasižymėjo ir ateityje, kai bandė išbėgti į aikštę kriketo mačo metu.

REKLAMA

Kai neįmanoma neįmušti. Būna žaidėjai įmuša iš fantastiškų padėčių, bet būna nesugeba pasižymėti iš tokių situacijų, kur net griebimasis už galvos nepadeda. Azijos žaidynėse 2010-aisiais mače tarp Uzbekistano ir Kataro iki 23 metų rinktinių Fahadas Khalfanas nesugebėjo įmušti iš situacijos, kuri buvo daugiu nei paprasta. Iki vartų metras, vartininko juose nėra, niekas netrukdo, tačiau pasižymėti žaidėjui nepavyko.

Įdomiausia, kad tada rezultatas buvo 0-0, o šis epizodas nutiko 91-ąją minutę. Katarietis nesugebėjo iškovoti savo komandos pergalei, galiausiai rinktinė ir pralaimėjo tas rungtynes per pratęsimą.

REKLAMA

Kai žaidi be varžovų. Tikrai būna ir taip. 1998 metų atrankos rungtynėse tarp Estijos ir Škotijos pastarieji aikštėje buvo vieni. Škotai pasiskundė FIFA atstovams, kad dėl darganos bei metų laiko (spalio 9 d.) aikštė bus prastos būklės, tad reikėtų paankstinti mačo laiką. Su tuo FIFA delegatai sutiko ir jį paankstino, bet estai protestavo, teigdami, kad apie tai sužinojo per vėlai, ir galiausiai tiesiog nepasirodė susitikime.

Bet škotai vis vien turėjo atlikti visas privalomas procedūras – pozuoti nuotraukai, išleisti startinį vienuoliktuką, apšilti, pradėti žaidimą, kai teisėjas sušvilpė jų pradžią. Rungtynių pradžią paskelbęs teisėjas pabaigą sušvilpė po... 3 sekundžių, o tada pagal taisykles estams buvo įskaitytas pralaimėjimas 0:3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parašiutininkas aikštėje. Vos prieš metus, 2019-aisiais, nekasdienis įvykis nutiko Italijos čempionate, mače tarp „Sassuolo“ ir Milano „Inter“. Tądien oras buvo labai vėjuotas, parašiutininkas nesugebėjo tinkamai naviguoti ir nutarė leistis kur daugiau erdvės, tai yra į futbolo aikštę. Rungtynės buvo kuriam laikui sustabdytos, kol vyras paliko aikštę, bet žiūrovams šis incidentas turėjo palikti įspūdį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų