0

Dramatiškoje Australijos GP lenktynių kvalifikacijoje po permainingos kovos pirmąją vietą iškovojo Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ komandos pilotas paskutiniu bandymu aplenkė laikinai pirmavusį vietinių gerbėjų numylėtinį Danielį Ricciardo su „Red Bull“ bolidu.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje sportininkai dar spėjo pasidžiaugti sausa trasa, tačiau netrukus pradėjo lyti. Dėl naujų variklių padidėjusio sukimo momento bei nepalankių oro sąlygų lenktynininkai turėjo padirbėti iš peties. Ne vienam teko pabuvoti už trasos ribų.

Tuo metu iš trečiosios pozicijos sekmadienį startuos kitas „Mercedes“ komandos atstovas Nico Rosbergas. Vokietis nuo D. Ricciardo atsiliko vos 0.047 sek.

Ketvirtoji vieta atiteko „Formulės-1“ debiutantui Kevinui Magnussenui iš „McLaren“. Jaunasis danas pranoko penktąją vietą užėmusį dukart pasaulio čempioną Fernandą Alonso („Ferrari“). Puikiai pasirodė „Toro Rosso“ ekipos lenktynininkai. Jeanas–Ericas Vergne‘as užfiksavo šeštąjį rezultatą, o kitas F-1 naujokas Daniilas Kvyatas nepaisant susidūrimo su apsauginiu barjeru liko aštuntas. Tarp jų įsiterpė Nico Hulkenbergas su „Force India“ bolidu.

Dešimtuką užbaigė du „Williams“ atstovai: Felipe Massa ir Valtteri Bottas užėmė atitinkamai 9-ąją ir 10-ąją vietas.

Vis dėlto kvalifikacija nesėkmingai susiklostė net trims pasaulio čempionams, išsirikiavusiems vienas paskui kitą. Jensonas Buttonas su „McLaren“ bolidu liko 11-as, Kimi Raikkonenas, atsitrenkęs į sieną ir apgadinęs savo „Ferrari“ bei pamaišęs Sebastianui Vetteliui („Red Bull“) – 12-as. Čempiono vardą ginantis S. Vettelis užėmė tik 13-ąją poziciją.

Priminsime, kad dėl pavarų dėžės gedimų šeštadienį vykusiose treniruotėse 5 starto pozicijų baudą gavo Estebanas Gutierrezas („Sauber“) ir Valtteri Bottas („Williams“)