Lietuvos futbolo padangėje – įtarimai dėl galimai sutartų rungtynių papildyta 14.33

Lietuvos futbolo padangėje dar vienas lažybų skandalas. Šįsyk pradėtas tyrimas dėl galimai sutartų futbolo mačų pirmojoje šalies futbolo lygoje.

 Mačo momentas. (nuotr. fkatmosfera/kazysfoto)

Kaip portalui tv3.lt sakė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė, šiuo metu yra pradėtas tyrimas dėl galimai sutartos mačo baigties siekiant pasipelnyti. Sutikimas vyko rugpjūčio 2 d. Mažeikiuose.

„Kol kas jokių konkretesnių detalių nėra, bet rugpjūčio 20 d. buvo gautas Lietuvos futbolo federacijos pranešimas, kad jie gavę informaciją, jog rugpjūčio 2 d. Mažeikiuose pirmos futbolo lygos rungtynių metu, mačo baigčiai galimai buvo darom įtaka, – teigė policijos atstovė. –  Pranešimas išėjo tik dabar, nes tik dabar pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pradėtas tyrimas, nes įtariama, kad darant įtaką rungtynių baigčiai buvo siekiama pasipelnyti“.

Rugpjūčio 2-ąją dieną Mažeikiuose vyko pirmosios lygos rungtynės  tarp „FK Atmosfera“ ir „Jonava“ klubų. Tą susitikimą 2:1 laimėjo svečiuose žaidę jonaviškiai.  Įvarčius nugalėtojams pelnė Tadas Eliošius (30 min.) ir Jonas Ulberkis (41 min.).

Rungtynių rezultatą sušvelnino 11 metrų baudinį 58-ąją minutę realizavęs Marius Papšys.

Tv3.lt pavyko susitiekti su vienos iš dviejų komandų atstovu, „FK Atmosfera“ direktoriumi Nerijumi Gudaičiu. Šis neslėpė nuostabos ir tikino, kad informaciją apie kažkokį tyrimą sužinojo iš spaudos tik šiandien.

REKLAMA

„Ryte tik sužinojau iš spaudos apie kažkokį tyrimą. Nežinau, kas per tyrimas, tačiau kaip komandos vadovas, sporto jaunimo ugdymo programų vadovas, nei treneriai kiti, nesame gavę jokių raštų, nutarimų, klausimų iš žmonių, kurie neva turėtų vykdyti šitą tyrimą. Nei iš LFF nei nieko. Šiuo metu mes esame kaltinami kažkuo iš kažkur. Suprantu, kad būtume tyrime, pakviesti ar kažkaip, tada nulenkęs galvą turėčiau stovėti ir sakyti. O dabar aš tiek pat žinau, kiek ir jūs“, – sakė N. Gudaitis.

„Pavadinti tai tyrimu nelogiška ir netaktiška. Esame juodinami visi, nelabai žinau, kaip čia dirbti, paneigti ar čia šiandien ar reikia. Kaip ir sakiau, negavome nei vieno rašto ar kažko panašaus, kad esame įtariami ar kvietimų atvykti aiškintis“, – aiškino klubo vadovas.

Apie šią situaciją tv3.lt paklausė LFF generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus. Šis patikino, kad klubų pavadinimų atskleisti negali, bet tyrimas tikrai vyksta, o stebėsena įvairiuose lygose atliekama nuolat.

„Ir A lygoje, ir pirmojoje, tiek ir antrojoje lygoje vyksta nuolat ta stebėsena. Viso sezono metu gaunami tie pranešimai ir apie koeficientų svyravimus ir po mačo ateina ataskaita oficiali ir po to mes galime atlikti nuodugnesni tyrimą ar viskas buvo žaidžiama švariai. Tai tada mes jį pradedame ir atiduodame drausminiam komitetui. Tai šiai dienai yra pradėti tyrimai“, – sakė E. Stankevičius.

Paklaustas, ar pradėtas tyrimas tik dėl vienerių rungtynių, E. Stankevičius tikino, kad tai yra kompleksinis tyrimas.

REKLAMA

„Tai yra kompleksinis tyrimas ir šiuo metu atliekami keli tyrimai dėl to paties klubo. Yra atiduota ta visa informacija policijai. Jie pabaigs tyrimą, tada ir mes ir paviešinsime kaip kas ir su kuo“, – tikino LFF generalinis sekretorius.

Anot jo, tyrimas neturėtų trukti itin ilgai.

„Iš mūsų pusės  mes ilgai netruksime. Yra kelios rungtynės tai priklausys viskas ir nuo to, kada policija baigs  savo tyrimą. Tai gal viskas užtruks savaitę kitą“, – sakė E. Stankevičius.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų