Butvilas prieš „Samsonas Rally Rokiškis“: tikiuosi, skrisime iki pat finišo

Rytoj startuosiančiame ralyje „Samsonas Rally Rokiškis“ varžysis ir Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas. Po ilgos pertraukos į Lietuvos ralio trasas grįžęs lenktynininkas ypatingai džiaugiasi dalyvių gausa ir įvairove. Ralio dalyvių sąrašuose net 82 ekipažai iš 10-ies skirtingų šalių.

Dominykas Butvilas (nuotr. Tomasz Kalinski)

Su Škoda Fabia R5 startuosiantis Dominykas Butvilas iškiria keletą užsienio lenktynininkų, kurie atneš įspūdingų vaizdų žiūrovams ir konkurencijos kitiems dalyviams. „Ralio fanai turės neeilinę galimybę pamatyti greičiausius pilotus, vertinant ne tik nacionaliniu mastu, tačiau ir tarptautiniu lygiu. Pirmuoju numeriu startuosiantis Nikolay Gryazin yra išskirtinė asmenybė tuo aspektu, kad tai pilotas, kuris turi galimybę daugiau nei kas kitas Europoje treniruotis, testuoti, dalyvauti ralio varžybose. Jo mėnesio programa atrodo panašiai kaip mūsų visų metų. Tad jis žino visas R5 mašinos ribas, yra jas atradęs ir peržengęs jas ne kartą. Tai matysis rezultatų lentėlėj, tą stebės žiūrovai iš šono trasoje,“ – rusų lenktyninką apibūdina D.Butvilas.

REKLAMA

Taip pat lenktyninkas išskiria ir trasų žinojimo faktorių, kuris pažįstantiems trasas sportininkams leis palaikyti tikrai aukštesnį tempą. Pavyzdžiui, suomis Teemu Asunmaa „Samsonas Rally Rokiškis“ varžysis jau trečią kartą, o D.Butvilas – pirmąjį. Tačiau Lietuvos sportininkas pažymi ypatingus suomio gebėjimus. „Mūsų draugas Teemu yra greičiausias pilotas Suomijos nacionaliniame čempionate. Nekalbus, bet paprastas ir draugiškas vyrukas yra itin talentingas – jis laimėjo pirmą savo sezoną nuo pirmo ralio tik persėdęs į R5 klasės Škoda Fabia automobilį.“

D. Butvilas pažymi, kad visose klasėse lauks įnirtinga kova, o užsienio svečiai leis pasilyginti greičiais ir mūsų sportininkams. Lenktynininkas džiaugiasi, kad šiais pandemijos metais Lietuvos ralio varžybos surenka itin gausius dalyvių kiekius. Į „Rally Žemaitija“ startą stojo daugiau nei 100 ekipažų, „Samsonas Rally Rokiškis“ – daugiau nei 80 ekipažų.

„Mes džiaugiamės, kad galėsime prisidėti prie šito šou – pasivaržyti su geriausiais, susitikti su draugais ir fanais! Manau, kad galėsime važiuoti jau kiek greičiau nei Žemaitijoje, nes didėja mūsų patirtis ir pasitikėjimas. Nors esame turėję jau daugiau nei 10 startų R5 klasės automobiliu, tačiau tai bus mūsų vos trečiasis ralis ant žvyro dangos su Škoda Fabia R5. Nėra paprastas tas ralis, reikia ne tik žinoti kaip ką padaryti, bet dar ir tai įgyvendinti. Tikiuosi ratai griovių nebemaišys ir skrisim iki pat finišo!“ – juokiasi sportininkas.

2012 ir 2013 Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas startuos su ilgamečiu šturmanu Renatu Vaitkevičiumi. Šio ekipažo Škoda Fabia R5 bus pažymėta 7-uoju startiniu numeriu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų