• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Be dietų, su balionu... skrandyje

"Esu nutukusi, - rašo Rasa N. iš Varėnos. - Dietomis suplonėti nepavyksta. Vis girdžiu, kad tai vienas, tai kitas storulis "persirišo" skrandį ir labai gerai - iškart sulieknėjo. Ar tai tikrai "stebuklas"? O vėliau ar skrandis nebeišsitampo? Ar nebūna visokių pašalinių negerumų? Be to, girdėjau, kad berods Kaune į skrandį kišą "balioną". Ar tikrai? Jei taip, tai koks čia metodas ir kokios šio metodo pasekmės?"

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis nutukusių žmonių yra išbandę visus įmanomus lieknėjimo būdus. Kai su antsvoriu susidoroti nepadeda dietos ir medikamentai, pagalbos ieškoma pas chirurgus. Iki šiol pacientams riebalų atsikratyti padėdavo plastikos chirurgai, tačiau dažniausiai lieknėjimo rezultatai būdavo laikini. Po keleto mėnesių dietų ar plastikos operacijos svoris pamažu vėl sugrįždavo. Tačiau dabar storuliams yra kitokių vilčių - skrandžio apjuosimo specialia juosta operacija ar baliono įvedimas į skrandį.

REKLAMA

Skrandžio apjuosimas juosta

Operacijos metu ligonio skrandis viršutinėje dalyje apjuosiamas specialia juosta, dalijančia skrandį į dvi dalis. Viršutinė paliekama labai nedidelė. Čia patekęs maistas ją užpildo, ištempia skrandžio sieneles. Tuomet sužadinamas natūralus sotumo jausmas. Šiaip norėdami pajusti sotumą turime užpildyti visą skrandį, kad išsitemptų jo sienelės, o apjuosimas leidžia tarsi apgauti organizmą - nebereikia didelio maisto kiekio, kad žmogus jaustųsi sotus. Viršutinėje, atskirtoje skrandžio dalyje maistas palaipsniui virškinamas ir pro angą, esančią tarp viršutinės ir apatinės dalių, patenka į apatinę skrandžio dalį. Šios operacijos privalumas - virškinamas maistas pereina visas virškinimo sistemos dalis, kaip ir sukurta gamtos. Išsaugomas fiziologinis maisto judėjimo mechanizmas, todėl vienodai gerai įsisavinamos visos reikalingos medžiagos, po operacijos nebereikia vartoti jokių vitaminų ar maisto papildų, įvairios problemos po operacijos pasitaiko labai retai. Po operacijos beveik niekas nesikeičia. Žmogus tik negali valgyti greitai, dideliais kąsniais, nekramtydamas, nors kaip tik taip valgyti ir yra įpratę nutukę asmenys. Kartais sunkiau toleruojami sausesni ar daugiau skaidulų turintys maisto produktai - kai kurie vaisiai, kalakutiena, žvėriena. Juos galima valgyti, tačiau reikėtų susmulkinti ar sumalti.

REKLAMA
REKLAMA

Balionas skrandyje

Prieš įvedant balioną į skrandį, būtina stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną ištirti endoskopiškai. Kai matoma, kad ten jokių bėdų nėra - galimas šis gydymas. Gydant šiuo metodu, į skrandį kontroliuojant endoskopu įvedamas sintetinis balionas. Jis pripildomas metileno mėliu dažyto distiliuoto vandens, išsipučia ir užima didžiąją skrandžio dalį. Procedūra neilga - nuo 3 iki 5 minučių. Metileno mėlis yra kaip indikatorius, kad balionas sandarus. Jei balionas trūktų, metileno mėlis pradėtų iš lengvo tekėti, o pacientas apie tai sužinotų iš pamėlynavusio šlapimo. Intragastrinis balionas užpildo skrandį, 100-150 ml maisto patenka į skrandį virš baliono ir lėtai nuteka žemyn, bet neužkemša skrandžio mechaniškai. Balionas skrandyje laikomas 6 mėnesius. Jis sumažina skrandžio tūrį ir daug greičiau, nuo mažesnio maisto kiekio pasisotinama. Kol balionas skrandyje, visą laiką pacientas turi vartoti rūgštingumą mažinančių vaistų ir laikytis paskirtos dietos. Toliau išėmus balioną svoris neauga tik tada, jei laikomasi to paties, kaip ir su balionu, mitybos režimo, sveikos gyvensenos principų. Tam būtinas pasiryžimas, valia ir troškimas sulieknėti.

Šių operacijų pasekmės - gera ir sveika savijauta, be to, prireikia atnaujinti garderobą, nes visi rūbai tampa per dideli...

Paruošė Sandra Putrūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų