„Žalgiris“ sensacingai pralaimėjo Baltarusijos čempionams

Vieną sensacingiausių pralaimėjimų per pastaruosius kelis sezonus patyrė Kauno "Žalgirio" (15/2) klubas, kuris sekmadienį VTB Vieningosios lygos rungtynėse svečiuose 82:86 (20:24, 14:15, 22:24, 27:23) nusileido lygos autsaiderei Minsko „Tsmoki-Minsk“ (2/15) ekipa.

Po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio ir Roberto Javtoko baudos metimo žalgiriečiai pirmavo 3:2, bet po to jie strigo net aštuoniose atakose iš eilės ir „Tsmoki-Minsk“ atsiplėšė 14:3. Svečius iš letargo miego pažadino ryžtingas Vytenio Lipkevičiaus prasiveržimas su pražanga ir Tremmello Dardeno dėjimas (8:16). Savo ruožtu privertę kauniečius viršyti komandinių pražangų limitą baltarusiai rinko taškus nuo baudų metimo linijos. Po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio tik kas antrą baudą dukart įmetė T.Dardenas (13:20). Vėliau po savo netaiklaus metimo atsikovojęs kamuolį dar sykį pasižymėjo D.Lavrinovičius, baudas sumetė V.Lipkevičius, o pirmąjį kėlinį taikliu tritaškiu nuo lentos, atakai turėjęs vos 2,3 sekundės, užbaigė Adas Juškevičius – 20:24.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Lipkevičius reidu link krepšio ir Mario Delašas bei D.Lavrinovičius tritaškiais buvo sumažinę skirtumą iki 28:31, tačiau „Tsmoki-Minsk“ vėl truktelėjo į priekį 38:28. Jų trenerio paprašyta minutės pertraukėlė labiau į naudą išėjo kauniečiams: Rimantas Kaukėnas pelnė 4 taškus, T.Dardenas – 2. Per pirmąją rungtynių pusę baltarusiai metė 21 baudos metimą, o žalgiriečiai – tik 11, todėl pastarieji atsilikinėjo 34:39.

Aktyvus Oliverio Lafayette‘o ir Mindaugo Kuzminsko žaidimas (38:39) privertė „Tsmoki-Minsk“ trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės vos po 30 sekundžių trečiajame kėlinyje. Tai šeimininkams davė vaisių, nes jie ir vėl atitrūko 46:38. Su tuo nesitaikstė M.Kuzminskas, R.Kaukėnas ir M.Delašas, po kurio tritaškio žalgiriečiai vėl priartėjo 46:48. Nors atlikdami perdavimus vienas kitam T.Dardenas ir V.Lipkevičius pataikė iš trijų taškų zonos (53:55), netaiklios R.Javtoko ir K.Lavrinovičiaus baudos neleido persverti rezultato. Maža to, baltarusiai įsižaidė ir pataikė porą sudėtingų metimų. T.Dardeno dėjimas po V.Lipkevičiaus perdavimo situacijos pernelyg negerino – 56:63.

Dar porą minučių neradę kelių link varžovų krepšio žalgiriečiai galiausiai pabudo, kai po dvitaškį pelnė broliai Lavrinovičiai, o A.Juškevičius iškišo perdavimą V.Lipkevičiui – 62:65. Po minutės pertraukėlės tritaškį įšovė A.Juškevičius bei 4 taškus pridėjo R.Kaukėnas, bet puolime nesnaudė ir šeimininkai, išlaikę minimalų pranašumą – 71:69. Galiausiai K.Lavrinovičius tritaškiu ir vėliau baudų metimais buvo išvedęs „Žalgirį“ į priekį (72:71, 74:73). Į tai „Tsmoki-Minsk“ atsakė 4 taškais (77:74), sulaukė M.Delašo taiklaus dvitaškio ir, likus žaisti minutę, sumetė baudas – 79:76. Kitoje atakoje D.Lavrinovičius baudą prametė, o baltarusiai smeigė svarbų tritaškį – 82:77. Pražanga sustabdytas O.Lafayette‘as realizavo baudų metimus. Likus žaisti 25 sekundes žalgiriečiai vietoj pražangų taktikos pasirinko aktyvią gynybą ir tai davė vaisių – kamuolį perėmęs T.Dardenas pelnė taškus – 81:82. Visgi per likusį laiką baltarusių rankos nebedrebėjo ir „Tsmoki-Minsk“ iškovojo istorinę pergalę 86:82.

Vidas Ginevičius nugalėtojams per 9 minutes pelnė 7 (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/1, baudos 2/2) taškus, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Tsmoki-Minsk“: T.Brownas ir A.Kudrautsau – po 16, D.Koršukas 15, O.Ulyanko ir A.Pustahvaras – po 11.

„Žalgiris“: T.Dardenas 14 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 13, D.Lavrinovičius 11, R.Kaukėnas 10 (dvitaškiai 5/8), K.Lavrinovičius 9, M.Delašas 8 (tritaškiai 2/2), A.Juškevičius 6, M.Kuzminskas (5 atk. kam.) ir O.Lafayette'as (6 atk. kam.) – po 5, R.Javtokas 1.