Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje atsirevanšavo „Neptūno“ komandai ir išsiveržė į priekį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje. Vedini trigubą dublį surinkusio Pauliaus Jankūno kauniečiai nugalėjo „Neptūną“ 82:75 (26:19, 25:14, 14:25, 17:17) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai puikiai dalinosi kamuoliu ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Iš pradžių Paulius Jankūnas pelnė 4 taškus bei Justinas Dentmonas užbaigė greitą ataką (6:3), o po to prabilo Kauno ekipos toliašaudė artilerija. Po P.Jankūno perdavimų tritaškius smeigė Vytenis Lipkevičius ir J.Dentmonas bei vėliau iš toli pasižymėjo pats P.Jankūnas (15:10). „Žalgiriui“ atsiplėšti trukdė prasta kova dėl kamuolių – po netaiklių metimų „Neptūnas“ turėjo net 7 papildomus šansus. Į aikštelę žengęs Artūras Gudaitis iškart krepšį sudrebino dviem dėjimais (20:15). Pirmojo kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o J.Dentmonas pridėjo dar 4 taškus – 26:19.

Antrajame kėlinyje kauniečiai puolime rungtyniavo taip pat sklandžiai. J.Dentmonas dar dusyk prasiveržė po krepšiu, Š.Jasikevičius pelnė du taškus ir skirtumas peržengė dviženklę ribą – 32:21. Svečiai ir toliau nesustojo, nes puikiai po krepšiu buvo išnaudojamas Robertas Javtokas. Jis pelnė 8 taškus, 4 iš jų dėjimais, po dvitaškį pridėjo P.Jankūnas ir Martynas Pocius, o „Žalgiris“ atsiplėšė 44:27. Netrukus Š.Jasikevičius taip pat surinko aštuntąjį tašką ir atliko savo penktąjį rezultatyvų perdavimą bei perėmęs kamuolį pasižymėjo Artūras Milaknis (50:30). Sužaidus 20 minučių žalgiriečiai pirmavo 51:33.

„Neptūno“ krepšininkai neketino sudėti ginklų ir ryžtingai pradėjo trečiąjį kėlinį pelnydami kelis taškus iš po krepšio (39:53). Klaipėdiečių entuziazmą prasiveržimais šaldė M.Pocius ir J.Dentmonas. Pastarasis dar pridėjo tritaškį ir „Žalgiris“ išlaikė solidžią persvarą – 58:41. Toks pats skirtumas išliko po J.Dentmono 3 baudos metimų ir Š.Jasikevičiaus 4 taškų – 65:48. Besibaigiant 28-ajai minutei J.Dentmonas užsidirbo ketvirtąją pražangą ir svečių žaidimas pakriko. Žalgiriečiai į savo krepšį praleido 10 taškų be atsako ir jų pranašumas sumenko – 65:58.

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės šeštadienį, gegužės 31 d., bus žaidžiamos Kaune.