Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Ir vėl puikiai sužaidę antrąją susitikimo pusę vilniečiai Kaune rezultatu 94:84 (28:25, 21:20, 27:10, 18:29) įveikė „Žalgirį“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.

Vilniečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po šešių iš eilės Chucko Eidsono taškų sužaidus dvi su puse minutės „Lietuvos rytas“ jau turėjo keturių taškų persvarą 9:5. Negana to, po dviejų Marijono Petravičiaus baudų metimų ir Mindaugo Lukauskio tritaškio Gintaras Krapikas sužaidus keturias minutes buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes svečiai iškart nutolo - 16:7. Visgi žalgiriečiams pavyko atsitiesti ir po Eurelijaus Žukausko, Jono Mačiulio ir Dainiaus Šalengos metimų svečių persvara teliko minimali - 18:17. Kėlinio pabaigoje penkis taškus iš eilės pelnė Artūras Jomantas, todėl vilniečiams pavyko išlaikyti nedidelę persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ priekyje - 28:25.

Antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo dviejų minučių spurtu 6:2 ir po Ch.Eidsono dvitaškio vėl susigrąžino septynių taškų persvarą - 34:27. Sužaidus keturias minutes „Žalgiris“ spurtavo 7:0 ir po penkių iš eilės M.Kalniečio taškų rezultatas tapo lygus - 37:37. Įpusėjus ketvirčiui technine pražanga buvo nubaustas „Lietuvos ryto“ komandos puolėjas Donatas Zavackas, o P.Jankūnas baudos metimu po ilgokos pertraukos išvedė „Žalgirį“ į priekį - 41:40. Kėlinio pabaigą vėl truputį sėkmingiau sužaidė vilniečiai, kurie įpusėjus susitikimui pirmauja keturiais taškais - 49:45.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ klubas laimėjo dar vieną atkarpą 9:2 ir po Artūro Jomanto prasiveržimo sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes svečiai iš sostinės pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 58:47. Įpusėjus ketvirčiui po Ch.Eidsono dvitaškio su pražanga „Lietuvos ryto“ persvara dar labiau išaugo (63:49), o po dar vieno amerikiečio tritaškio jau tapo triuškinanti - 66:49. Nepaisant visų žalgiriečių pastangų, aikštės šeimininkams ne tik nepavyko sumažinti deficito, bet „Lietuvos ryto“ krepšininkai dar labiau nutolo - 76:55.

Paskutinį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo dar keturiais taškais iš eilės, o vilniečių persvara jau tapo daugiau nei akivaizdi - 80:55. Visgi kauniečiai atsakė spurtu 14:0 ir įpusėjus kėliniui gerokai priartėjo - 69:80. Žalgiriečių spurtą keturiais taškais iš eilės sustabdė M.Petravičius ir vilniečiai vėl nutolo - 84:69. Likus žaisti dvi minutes Dainius Šalenga pataikė iš toli ir sumažino aikštės šeimininkų deficitą iki dešimties taškų - 74:84. Susitikimo pabaigoje aikštės šeimininkai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkai tiksliai realizavo beveik visus baudų metimus ir iškovojo pergalę rezultatu 94:84.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20, D.Šalenga 19, J.Mačiulis 14, M.Kalnietis 12, T.Klimavičius 9, Ž.Janavičius ir Š.Vasiliauskas - po 4, E.Žukauskas 2.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 30, M.Petravičius 15, A.Jomantas 14, M.Lukauskis 10, S.Babrauskas 9, D.Zavackas 8, M.Bjelica 6, M.Anisimovas 2.