0

Sunkiai, bet pergalingą žygį Eurolygoje pratęsė Kauno „Žalgirio“ klubas (4/0), pilnutėlėje namų arenoje 92:87 (20:27, 27:24, 25:14, 19:22) palaužęs Milano „Emporio Armani (2/2) krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo be gynybos. Žalgiriečiai gerai pataikė tritaškius, bet iš puikių padėčių atakavo ir italai – 6:7. Dar po vieną tritaškį „įsūdė“ K.Langfordas ir A.Fotsis. Gynyba prieš varžovų snaiperius atrodė itin skylėta 6:13. Aikštėje pasirodę M.Popovičius ir K.Lavrinovičius kiek pagyvino žaidimą ir skirtumas sumažėjo 12:15. Po minutės pertraukėlės „Emporio Armani“ sustabdė nedidelį „Žalgirio“ spurtą ir baigiantis kėliniui vėl solidžiai pirmavo 17:24. Dar labiau nuotaiką „Žalgiriui“ sugadino vos per dvi sekundes surengta paskutinė „Emporio Armani“ ataka, kuri baigėsi tiksliu tritaškiu 20:27.

Italai netgi buvo įgiję dviženklę persvarą ir kėlė nerimą žalgiriečių stovykloje, bet šeimininkai atsitiesė 29:32. Didelį sirgalių pyktį kėlė teisėjų sprendimai, kurie buvo nepalankūs „Žalgiriui“. Kai J.Plazos auklėtiniai atrodė perimsią iniciatyvą, du itin skaudžius tritaškius pataikė A.Fotsis ir K.Langfordas 31:38. Dar 18-ą minutę K.Langfordas turėjo jau 17 taškų. Netrukus į „Žalgirio“ krepšį krito aštuntas „Emporio Armani“ tritaškis. „Žalgiris“ turėjo savo K.Langfordą – 15 taškų įmetusį O.Lafayette'ą.

Trečiasis kėlinys prasidėjo eiliniu „Emporio Armani“ tritaškiu, bet netrukus „Žalgiris“ atsakė šešiais taškais iš eilės 53:54. Po labai ilgos pertraukos I.Jaaberas išvedė „Žalgirį“ į priekį 55:54. Nebekrito K.Langfordui, o „Žalgiris“ pirmaudamas ėmė jaustis vis tvirčiau 65:59. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Žalgiris“ turėjo pagrindo džiaugtis 72:65. Svečiai nebuvo nusiteikę lengvai pasiduoti 74:73. Po I.Bourousio dvitaškio priekyje jau buvo „Emporio Armani“, bet lengvais taškais iš po krepšio atsakė M.Popovičius 76:75. Kauno klubui nutolti neleido mirtini „Emporio Armani“ tritaškiai. Po tryliktos tritaškės bombos svečiai vėl pirmavo 78:80.

Situaciją gerokai pataisė rezultatyvi žalgiriečių ataka bei nesportinė „Emporio Armani“ pražanga. Ja pasinaudojęs „Žalgiris“ pirmavo 82:80. K.Langfordas toliau varė į neviltį „Žalgirį“, bet penkis taškus iš eilės pelnė legionieriai T.Dardenas bei I.Jaaberas 87:82. Likus pusantros minutės komandas skyrė trys taškai 89:86. Likus minutei O.Cookas prametė vieną baudą (89:87), bet italai atkovojo kamuolį puolime. M.Hairstonas likus 50 sek. prie baudų metimo linijos suklydo abu kartus, bet svečiai vėl atkovojo kamuolį. Po netaiklaus metimo „Emporio Armani“ vėl sugriebė kamuolį, tačiau laimei Milano ekipa suklydo.

„Žalgiris“: O.Lafayette'as 17, I.Jaaberas 11, K.Lavrinovičius 10, M.Popovičius, D.Lavrinovičius, T.Dardenas ir P.Jankūnas po 9, M.Kuzminskas ir R.Kaukėnas 7, A.Juškevičius ir J.Foote'as 2.

„Emporio Armani“: K.Langfordas 24, M.Hairstonas 21, A.Gentile ir A.Fotsis 11.

Kitą savaitę Lietuvos čempionai svečiuose susitiks su Stambulo „Anadolu Efes“.