0

Trečią kartą iš eilės Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) triumfavo Kauno „Žalgirio“ klubas. Paskutinėse finalo serijos rungtynėse Joano Plazos auklėtiniai svečiuose 83:65 (21:19, 8:13, 26:19, 28:14) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“. Serijoje „Žalgiris“ triumfavo „sausu“ rezultatu 4:0.

Bendras paskutiniųjų trijų finalo serijų rezultatas – 11:1 žalgiriečių naudai. „Sausai“ 4:0 „Žalgiris“ prieš „Lietuvos rytą“ triumfuoja trečią kartą. Paskutinį sykį tai įvyko 2004–2005 metais.

„Žalgiris“: O.Lafayette‘as 18 (7 rez. perd.), M.Kuzminskas 16, R.Kaukėnas 15, M.Delašas 10 (8 atk. kam.), K.Lavrinovičius ir D.Lavrinovičius 7, R.Javtokas 5, M.Popovičius 3, A.Juškevičius 2.

„Lietuvos rytas“: E.Bendžius 15, M.Katelynas 10, T.Lydeka 9, R.Seibutis (6 atk. kam.) ir A.Jomantas 8, N.Nedovičius 7 (7 rez. perd.), S.Babrauskas ir J.Blūmas 3, M.Palacio 2.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Galiausiai po pirmų dviejų minučių taškų sąskaitą žalgiriečiai atidarė R.Javtoko dėjimu – 2:0. Už minutės pirmą kartą pasižymėjo ir vilniečiai (2:2). Komandos po truputį įsibėgėjo, o įpusėjus kėlinukui „Žalgiris“ pirmavo 7:4. „Lietuvos rytas“ perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (10:9), tačiau du iš eilės „Žalgirio“ metimai iš kairiojo krašto leido Kauno ekipai atsilaikyti (14:10). Tiesa, D.Bauermanno auklėtiniai žaibiškai susigrąžino minimalų pranašumą (17:16). M.Delašas sudėtingu metimu su sirena baigiantis kėliniui išvedė „Žalgirį“ į priekį – 21:19.

Per pirmas penkias antro kėlinio minutes „Lietuvos rytas“ nepelnė nė taško. Tiesa, Kauno klubas tuo nepasinaudojo – 25:19. Pirmuosius taškus vilniečiai „sukrapštė“ tik prabėgus 5,5 min. Tiesa, „Lietuvos rytas“ šiek tiek pajuto ritmą, o „Žalgiris“ vis dar sunkiai skynėsi kelius link priešininkų krepšio. Galingas N.Nedovičiaus dėjimas ir grėsminga serbo veido išraiška sakė – „Lietuvos rytas“ vėl priekyje (28:27). Po dviejų kėlinių Vilniaus ekipa pirmavo 32:29.

Po pertraukos įsibėgėjo E.Bendžius. Du jo tritaškiai padėjo „Lietuvos rytui“ nežymiai pirmauti – 40:37. Tik 25-ąją minutę pirmuosius taškus pelnęs M.Popovičius lygino rezultatą – 42:42. Dramatišką trečiojo kėlinio pabaigą vainikavo K.Lavrinovičiaus tritaškis su pražanga. Prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ pirmavo 55:51.

Ketvirtajame kėlinuke sužaidus pustrečios minutės „Žalgiris“ turėjo 8 taškų persvarą (61:53), o D.Bauermannas per tokį trumpą laiką spėjo paprašyti antros minutės pertraukėlės. Likus 5 min. M.Kuzminskas sudavė nokdauno vertą smūgį – po puolėjo tritaškio žalgiriečiai nutolo dviženkliu skirtumu 66:55. Likus 3 min. M.Kuzminskas galingai iš viršaus įkrovė ore pakabintą kamuolį, o tribūnose jau skambėjo „Žalgirio“ aistruolių pergalės dainos – 74:55. Vilniečiai jau skirstėsi anksčiau laiko, o „Žalgiris“ be sensacijų „užmušė“ paskutiniąsias minutes.