24
Mačo akimirka (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Vilniaus ASG arenoje šeštadienį prasidėjusiame Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyre pirmame pusfinalyje pergalę šventė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

24

Penktojo KMT titulo siekiantis „Žalgiris“ akistatoje su „Šiauliais“ pateisino favorito statusą ir įveikė varžovus rezultatu 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19).

Žalgiriečiai solidžiai pradėjo rungtynes. Tyleris Cavanaugh per tris minutes surinko 8 taškus, jo komanda atsispyrė 13:5 ir atgal daugiau nesidairė.

Šiaulių krepšininkai protarpiais sugebėdavo priartėti iki 4-6 taškų, bet LKL čempionai vėl spurtuodavo. Trečiame kėlinyje jie savo varžovams leido pelnyti tik 11 taškų, o ketvirto pradžioje patys spurtavo ir didino pranašumą. Kai 34 minutę po Luko Lekavičiaus tolimo metimo skirtumas išaugo iki 19 taškų (70:51), rungtynių laimėtojų klausimas nekėlė abejonių. Galiausiai saulės miesto krepšininkai ėmė rinkti taškus, tačiau pergalei to nepakako, „Žalgiris“ triumfavo 80:68.

„Žalgiris“ sugebėjo pristabdyti „Šiaulių“ komandos lyderį Jonathaną Elmore'ą. Jis pelnė 8 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, bet pirmą metimą žaidimo metu pataikė tik ketvirtame kėlinyje, o iš viso taiklūs buvo tik 2 jo metimus iš 10.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 15, Tyleris Cavanaugh 13, Edgaras Ulanovas 12, Joshas Nebo 10, Lukas Lekavičius 8, Paulius Jankūnas 7.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas 12, Paulius Danusevičius 10, Nemanja Bezbradica 8, Donatas Sabeckis 8, Jonathanas Elmore'as 8, Isaiah Armwoodas 8, Arminas Urbutis 7.

Kitame pusfinalyje šį vakarą nuo 18.15 val. kovos Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

RUNGTYNIŲ EIGA

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 80:68 (27:17, 18:21, 16:11, 19:19)

Paskutinėmis mačo minutėmis žalgiriečiai tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje ir neleido užsimegzti intrigai. Kauno komanda laimėjo rungtynes rezultatu 80:68.

34 min. L. Lekavičiaus tritaškis braukia intrigą šiame pusfinalyje (70:51). Šiauliečiai nepasiduoda ir du kartus mažina atsilikimą iki 10 taškų skirtumo (76:66, 78:68).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo P. Jankūno dvitaškiu, iš po krepšio taškus pelno J. Lauvergne'as ir „Žalgiris“ kraunasi lemiamą pranašumą (65:49).

Trečias kėlinys:  „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 61:49 (27:17, 18:21, 16:11)

Trečiame kėlinyje abi komandos nežibėjo puolime, bet „Žalgiris“ sugeba prieš varžovus išlaikyti apčiuopiamą pranašumą. J. Lauvergne'o dvitaškis paskutinę kėlinio minutę kauniečiams sukrauna 12 taškų pranašumą (61:49).

Laimėta trumpa atkarpa 8:2 vėl priartina šiauliečius (52:46), tačiau žalgiriečiai sugeba atsiplėšti. Po E. Ulanovo dvitaškio skirtumas 26 min. vėl dviženklis (56:46).

Po didžiosios pertraukos šiauliečiai daugiau nei tris minutes nepelnė taškų (50:38).

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 45:38 (27:17, 18:21)

Šiauliečiai neleidžia favoritams atitrūkti. Po A. Urbučio metimas komandas skiria trys taškai (41:38). Bet prieš didžiąją pertrauką E. Ulonovas pataiko tritaškį, o jo komanda pirmauja 45:38.

Komandos apsikeičia tolimais šūviais o po M. Kalniečio tritaškio Kauno komanda pirmauja 39:34.

Nors skirtumas antro ketvirčio pradžioje pasiekė dviženklę ribą (29:17, 31:20), šiauliečiai nesirengia sudėti ginklų ir po spurto 8:1 vėl priartėja (32:28).

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 27:17

Pirmas kėlinys baigėsi Artūro Milaknio tritaškiu, po kurio „Žalgiris“ turi dešimties taškų persvarą – 27:17.

Šiauliečiai sugebėjo priartėti po D. Sabeckio taiklios atakos iki 2 taškų (13:11). Bet po P. Jankūno tritaškio ir J. Lauvergne'o dvitaškio žalgiriečiai nutolsta 22:15.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo penkiais T. Cavanaugh taškais - 5:0. Po dar vieno T. Cavanaugh tolimo metimo kauniečiai 3 min. pirmauja jau 13:5.

"Žalgirio" starto penkete - M. Kalnietis, J. Strelniekas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh ir J. Nebo. "Šiaulių" gretose rungtynes pradeda J. Elmoras, D. Sabeckis, N. Bezbradica, I. Armwoodas ir P. Danusevičius.