Ramūno Butauto Rygos "ASK Riga" krepšininkai buvo arti pergalės prieš dar nė sykio SEB Baltijos krepšinio lygoje (BBL) nepralaimėjusį Kauno "Žalgirį".

Sudėtingą pergalę tik pratęsimo kauniečiai iškovojo rezultatu 91:88. Tai buvo penktoji "Žalgirio" pergalė pirmajame SEB BBL divizione.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo šeimininkai. Rygos klubo krepšininkai neleido įsibėgėti žalgiriečiams ir pademonstravę agresyvų puolimą bei sėkmingą gynybą išlaikė nedidelę persvarą savo rankose (18:12). Kauno komandai trūko tikslumo atakuojant, krepšininkai gana dažnai klydo.

Antroje dvikovos dalyje „ASK Riga“ ekipa taip pat nemažino rungtynių tempo ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo aštuoniais taškais (28:20), o netrukus ir dviženkliu pranašumu (31:20). Tuo tarpu svečiams nesisekė rasti kelių link varžovų krepšio, nekrito ir tolimi metimai. Per minutę mobilizavę jėgas „Žalgirio“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki septynių (32:25). Bet tuomet technine pražanga buvo nubaustas T.Beardas ir latviai vėl susigrąžino iniciatyvą. Iki didžiosios pertraukos svečiai buvo priversti vytis Rygos komandą, po dvidešimties minučių - 43:36 „ASK Riga“ priekyje. „Žalgirio“ gretose pastebimiausias buvo 11 taškų pelnęs ir tris kamuolius atkovojęs Paulius Jankūnas. „ASK Riga“ pataikė net aštuonis tolimus metimus iš trylikos bandymų.

Trečiajame ketvirtyje vaizdas aikštėje pasikeitė. Jame jau žalgiriečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir pakreipė žaidimo kreivę savo naudai.J.Mačiulio (16 tšk.) ir T.Beardo (16 tšk.) pastangomis „Žalgiris“ pradėjo artėti prie varžovų. Likus žaisti dvi minutes, žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki minimumo (58:57), tačiau per likusį laiką rezultato persverti nepajėgė (61:57).

Likus žaisti daugiau nei 3 minutes "ASK Riga" krepšininkai įgijo 8 taškų persvarą (73:65), tačiau sėkmingai gynyboje kelis sykius sužaidė J.Mačiulis, o du tritaškius pataikęs M.Popovičius bei abu baudos metimus sumetęs T.Beardas išlygino rezultatą 73:73. Latviams C.Millage pataikė vieną baudos metimą, o J.Mačiulis atsakė tritaškiu (76:74). Dvikovos pabaigoje latviai prasižengė prieš T.Beardą, kuris prametė abu baudos metimus, o C.Millage dvitaškis pasiekė tikslą ir rezultatas tapo lygus 78:78. Paskutinėmis sekundėmis krepšį dar atakavo DeJuanas Collinsas, bet jo metimas tikslo nepasiekė ir ekipos turėjo aiškintis nugalėtoją pratęsimo metu.

Pratęsimą pradėjo D.Collinso baudos metimai, tačiau tuoj pat rezultatą išlygino C.Millage dvitaškis (80:80). Du tolimus metimus pataikė M.Machado, tačiau jam tritaškiais atsakė C.Millage bei S.Buškevics ir rezultatas vėl lygus (86:86). Rungtynių persilaužymas įvyko po M.Popovičiaus dvitaškio (88:86) bei netaiklaus C.Millage tritaškio, o baudos metimus pataikęs P.Jankūnas žengė didelį žingsnį pergalės link. Rungtynes kauniečiams pavyko laimėti 91:88.

"ASK Riga": C.Millage 24, S.Buškevics 22, S.Babrauskas 21 (6 atk.kam.), A.Bramlettas ir R.Grafs - po 7.

"Žalgiris": P.Jankūnas (11 atk.kam.) 21, T.Beardas 20, J.Mačiulis (8 atk.kam.) 19, M.Popovičius 17, M.Machado 9, H.Mottola 3, D.Collinsas 2 (10 rez.perd.) .