0
TV3

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Pirmadienį „Žalgirio arenoje kauniečiai nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ komandą 80:71 (22:18, 14:19, 20:17, 24:17) ir iškovojo 18-ąją pergalę per 19 rungtynių.

Rungtynes atidarė nesustabdomas Willo Cherry reidas krepšio link. Netrukus prasiveržimą palei galinę liniją pridėjo ir Artūras Gudaitis – 4:2. „Žalgiris“ toliau rinko taškus iš po krepšio: dvitaškį įmetė Darius Songaila, nugara sužaidė Edgaras Ulanovas (9:2). Nesunkiai pergudravęs oponentą W.Cherry pelnė ketvirtąjį tašką, varžovų gynybą pralaužė D.Songaila, o pirmąjį kauniečių tritaškį įskraidino Artūras Milaknis – 16:9. Baudų metus realizavo Paulius Jankūnas, metimą kabliu atliko Robertas Javtokas – 20:12. Pašokdinęs varžovą taikliai iš vidutinio nuotolio metė Lukas Lekavičius, tačiau taškus rinkę svečiai sušvelnino atsilikimą iki keturių – 22:18.

Antrojo kėlinio pradžioje prasiveržimą atlikęs Tomas Dimša tapo devintuoju taškus pelniusiu šeimininkų krepšininku, penktąjį tašką rinko P.Jankūnas – 26:18. Jamesas Andersonas pastebėjo baudos aikštelėje atsilaisvinusį T.Dimšą, bet „Šiauliai“ tirpdė žalgiriečių persvarą iki minimumo ir minutės pertraukėlės privertė prašyti Gintarą Krapiką (28:27). Po jos baudas sumetė J.Andersonas, tačiau penki iš eilės Juliaus Juciko taškai pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė šiauliečius į priekį – 30:32. Tuomet iniciatyvos ėmėsi J.Andersonas. Pastarasis dukart ėmė kamuolį puolime, išprovokavo pražangą bei nesulaikomu prasiveržimu persvėrė rezultatą – 34:32. Greitą išpuolį po J.Andersono perdavimo dėjimu užbaigė E.Ulanovas, tačiau pirmąją rungtynių pusę vienu tašku laimėjo „Šiauliai“ – 36:37.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai aikštelėn žengė susikaupę: krepšio link sėkmingai nėrė J.Andersonas, iš trijų taškų zonos pataikė E.Ulanovas – 41:37. R.Javtokui kamuolį baudos aikštelėje įkišo J.Andersonas, o žaidimą pagreitinęs Vaidas Kariniauskas visiškai laisvą prie tritaškio pastebėjo E.Ulanovą – 46:39. Po kelių nesėkmingų bandymų taškus pelnė komandos kapitonas P.Jankūnas, tačiau šiauliečiai vėl priartėjo (48:46). Tuomet sekė du tolimi J.Andersono šūviai. Vieną žalgirietis pataikė būdamas visiškai laisvas krašte, o kitą realizavo per varžovo rankas – 54:48. Dešimtąjį tašką iš eilės J.Andersonas pelnė akrobatišku prasiveržimu bei prieš ketvirtąjį kėlinį kauniečiams sukūrė trapų pranašumą – 56:54.

Lemiamo kėlinio pradžioje į priekį kauniečius truktelėjo A.Milaknis. Išnaudojęs greičio pranašumą prieš aukštesnį varžovą jis nesunkiai prasiveržė krepšio link, o netrukus įskraidino ir tritaškį – 61:56. Tolimą metimą pridėjo Siimas-Sanderis Vene, nepaisydamas gynybos dvitaškį realizavo D.Songaila (66:58). S.Vene puikiai atliko perdavimą D.Songailai, kuriam beliko pelnyti įmesti kamuol į krepšį, čia pat tolimu metimu A.Milaknis „Žalgiriui“ leido įgyti didžiausią persvarą – 71:58. Sėkmingai į žaidimą įsiliejęs S.Vene brėžė naują rekordinę žymą (73:58), bet kovingai nusiteikę svečiai rankų nenuleido – 73:62. Naudingai žaidė ir T.Dimša, smeigęs tritaškį bei pelnęs du taškus po atkovoto kamuolio puolime – 78:64. Keliomis žalgiriečių klaidomis pasinaudoję svečiai mažino deficitą iki devynių (78:69). Visas varžovų viltis gniuždė aštuonioliktąjį tašką pelnęs J.Andersonas bei svečius palaužę Lietuvos čempionai LKL pirmenybėse išliko vienvaldžiai lyderiai – 80:71.

„Žalgiris“: J.Andersonas 18 (4/6 dvit.), A.Milaknis 11 (3/4 trit.), E.Ulanovas 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), T.Dimša 9, D.Songaila 8, P.Jankūnas 7 (5 atk. kam.), S.Vene 5 (5 atk. kam.), W.Cherry 4, R.Javtokas 4, L.Lekavičius 2, A.Gudaitis 2, V.Kariniauskas 2 (2 per. kam.).

„Šiauliai“: J.Jucikas 13 (2 per. kam.), G.Leonavičius 12 (4 rez. perd.), J.Lee 8, R.Giedraitis 8 (4 rez. perd.).