Vilniaus „Rytui“ nepavyko triumfuoti tarptautiniame ikisezoniniame turnyre sostinėje. Finale vilniečiai išbarstė 15 taškų pranašumą ir 87:88 (22:23, 23:11, 15:27, 27:27) nusileido Rygos VEF.

Iki tol vilniečiai nugalėjo Talino „Kalev“ ir Noršiopingo „Dolphins“ ekipas. To tarpu VEF įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ ir Ostendės „Filou“ komandas.

Pirmame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką – antrajame vilniečiai itin dažnai stojo mesti baudų ir tai leido susikrauti 15 taškų pranašumą.

Po pertraukos vilniečiai išlaikė dviženklį pranašumą, bet įpusėjus trečiam kėliniui VEF kilo į šturmą ir galiausiai išlygino rezultatą, kurį pavyko ir persverti.

Likus žaisti tris minutes Jalenas Riley smeigė tritaškį, netrukus atliko puikų perdavimą komandos draugui po krepšiu ir VEF pavojingai nutolo 78:70.

Vaido Kariniausko ir Ivanos Buvos pastangomis „Rytas“ bandė grįžti į kovą dėl pergalės. Likus žaisti 15 sekundžių Tanneris Leissneris dvitaškiu su pražanga nubraukė vilniečių atsilikimą per pusę – 81:84.

Vis tik po VEF minutės pertraukėlės Kristeris Zorikas realizavo du baudos metimus ir įtvirtino Rygos ekipos pergalę.

VEF komandai 20 taškų pelnė anksčiau Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidęs Jalenas Riley.

„Rytas”: Ivanas Buva 20, Vaidas Kariniauskas ir Mindaugas Girdžiūnas – po 15, Tanneris Leissneris 14.

VEF: Jalenas Riley 20, Devondrickas Walkeris 18.