Lietuvos plaukikai pratęsė sėkmingą pasirodymą „Malmsten Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje. VIsi trys nuo šiandienos ryto varžybose dalyvavę lietuviai iškovojo medalius.

Šeštadienį vakare vyrų 200 m plaukime laisvuoju stiliumi dominavo Danas Rapšys, iškovojęs dar vieną karjeros auksą. Varžybų favoritas distanciją įveikė per 1 min. 46.41 sek. ir daugiau nei 2 sek. aplenkė visus konkurentus.

D. Rapšys laimėjo savąjį atrankos plaukimą, kai finišavo per 1 min. 49,03 sek. Gretimame takelyje plaukęs T. Juška čia atplaukė antras (1:50.36) ir pasigerino karjeros rekordą (1:50.85). Įdomu tai, kad po 100 m abu lietuviai sienelę palietė vienodu laiku (53.34), bet distancijoje greitesnis buvo D. Rapšys.

Lietuvos plaukikai ryte buvo greičiausi ir tarp visų 93 kvalifikacijos dalyvių.

Šių varžybų rekordas nuo 2018 metų tebeprikauso būtent D. Rapšiui – 1 min. 45,12 sek. Panevėžietis taip pat yra ir Lietuvos rekordo (1:44.38) autorius.

Sidabrą pelnė estas Kregoras Zirkas (1:48.68), o bronzą – ženkliai karjeros rekordą pagerinęs Tajus Juška (1:49.48).

Tajus Juška pagerino savo karjeros rekordą

15-metis lietuvis ryte pasiektą karjeros rekordą pagerino beveik sekunde.

Šių varžybų rekordas nuo 2018 metų tebeprikauso būtent D. Rapšiui – 1 min. 45.12 sek. Panevėžietis taip pat yra ir Lietuvos rekordo (1:44.38) autorius.

Andrius Šidlauskas siekia prasimušti į Paryžių

Bronzą laimėjo ir 100 m krūtine plaukęs Andrius Šidlauskas (1:00.13).

Jį aplenkė tik du olandai – varžybų rekordą pasiekęs Arno Kamminga (59.23) bei Casparas Corbeau (59.58).

A. Šidlauskas siekia šios rungties olimpinio normatyvo, kuris yra 59,49 sek.

Karjeros rekordą (59.12) jis užfiksavo 2017 metais, o šiemet greičiausiai plaukė per 59,79 sek.

Vėliausiai plaukęs Džiugas Miškinis liko šeštas

Vakarinėje varžybų dalyje stipriausiame 1500 m laisvu stiliumi plaukime dalyvavo Džiugas Miškinis. Kaunietis čia finišavo šeštas ir distanciją įveikė per 15 min. 42,08 sek. Bendroje įskaitoje jam taip pat atiteko šeštoji vieta.

Aukso medalis čia atiteko Švedijos rekordininkui Victorui Johanssonui (15:04.97), sidabrą pelnė danas Alexanderis Aslakas Nørgaardas (15:22.94), o bronzą iškovojo vokietis Paulo Strehlke Delgado (15:23.00).

Priminsime, kad Dž. Miškiniui priklausantis Lietuvos vyrų rekordas yra 15 min. 21,69 sek., o olimpinis šios rungties normatyvas – 15 min. 0,99 sek.

Varžybos Stokholme – galimybė sportininkams vykdyti olimpinius normatyvus. Priminsime, kad iš šiose varžybose startuojančių lietuvių vietą olimpinėse žaidynėse jau turi užsitikrinęs D. Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.).