Britas Leonas Edwardsas – prieš amerikietį Colby Covingtoną. Šių žvaigždžių akistata papuoš savaitgalį UFC turnyrą Las Vegase. Tai bus mūšis dėl UFC čempiono vardo pusvidutinio svorio kategorijoje (iki 77,1 kg).

Šį intriguojantį susirėmimą gruodžio 17-ąją, sekmadienį, tiesiogiai transliuos „Go3 Sport 1“ kanalas. Transliacijos pradžia – 5.00 val. Iš pradžių bus parodytos trys įžanginės kovos.

Čempiono titulą gins 32 metų 183 cm ūgio L. Edwardsas. Nugalėtojo diržą jis apsijuosė 2022 metų rugpjūtį, kai nokautavo garsųjį Nigerijos atstovą Kamaru Usmaną. Paskui, šių metų kovą, britas apgynė titulą, kai darkart įveikė K. Usmaną.

L. Edwardsas dabar UFC ringe šventė net 11 pergalių iš eilės. Pastarąjį kartą Didžiosios Britanijos kovotojas suklupo 2015-aisiais. Tada jis nusileido tam pačiam K. Usmanui. Iš viso MMA (Mišrių kovos menų) varžybose L. Edwardsas iškovojo 21 pergalę (7 nokautai), patyrė 3 nesėkmes.

35 metų 180 cm C. Covingtonas kiek netikėtai gavo teisę kautis dėl čempiono vardo. Jis paskutinėje kovoje pernai kovą palaužė tėvynainį Jorge Masvidalį. Taigi amerikietis į narvą žengs po daugiau nei pusantrų metų pertraukos.

Buvęs imtynininkas C. Covingtonas anksčiau buvo laikinasis UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempionas. Titulą jis laimėjo 2018-aisiais, kai nugalėjo brazilą Rafaelį Dos Anjosą.Tačiau po pusantrų metų amerikietis diržo neteko. Tada jis nusileido K. Usmanui. 2021 metais akistatoje dėl čempiono vardo C. Covingtonas darkart pralaimėjo K. Usmanui.

MMA turnyruose JAV kovotojas laimėjo 17 kartų (4 nokautai), 3 sykius neatsilaikė prieš varžovus. Amerikietis UFC pusvidutinio svorio kategorijos reitinge užima trečiąją vietą. Beje, C. Covingtonas 2013 metais tapo pasaulio graplingo čempionu.

L. Edwardsas įsitikinęs savo triumfu. Jis C. Covingtoną išvadino klounu, kuris nepelnytai gavo teisę grumtis dėl titulo.

„Jis prieš kovą kalba visokius niekus, bet man dėl to jokio skirtumo. Bandysiu palikti jam skylę veide ir nokautuoti. Covingtonas darbštus ir ištvermingas, bet nėra talentingas“, – prieš savaitę kalbėjo L. Edwardsas.