Antrosiose LKL ketvirtfinalio serijos rungtynėse tarp Panevėžio „Techaso“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandų intriga tęsėsi tik du kėlinius, vėliau svečiai nurūko į priekį ir sutriuškino savo varžovus beveik 40 taškų skirtumu.

„Šiauliai“ laimėjo 107:70 (26:21, 22:24, 32:7, 27:18) ir iškopė į pusfinalį, kuriame susikaus su Kauno „Žalgirio“–Prienų „Rūdupio“ poros nugalėtoju (serija 1:0).

Puikiai susitikimą pradėję svečiai jau po pirmųjų minučių pabėgo į priekį – 12:6. Į uraganišką šiauliečių puolimą šeimininkams tuo pačiu atsakyti nepavyko ir Antano Sireikos auklėtinių pranašumas nenumaldomai didėjo – 16:8.

Tiesa, po dviejų iš eilės Vaidoto Volkaus tritaškių skirtumas ištirpo per pus (14:18), tačiau čia pat sekė „Šiaulių“ spurtas 7:0 ir daugkartiniai bronzos medalininkai įgijo dviženklę persvarą – 25:14. Vis dėlto daugiausiai V.Volkaus pastangomis „Techasas“ varžovams dar labiau atitrūkti neleido ir per likusią kėlinuko dalį šiek tiek sušvelnino deficitą – 21:26.

Antrajame ketvirtyje komandos pradėjo žaisti atkarpomis. Kartkartėmis geriau atrodė „Techasas“ (24:26, 30:32), o kitomis akimirkomis – „Šiauliai“ (32:24, 37:30). Galiausiai 17-ąją minutę „Techasui“ pavyko ne tik išlyginti (37:37), tačiau ir persverti rezultatą – 38:37.

Tačiau kėlinio pabaigoje bendromis pastangomis šiauliečiai susigrąžino iniciatyvą bei atitrūko aštuoniais taškais – 48:40. „Cido“ arenoje susirinkusių aistruolių laimei, baigiantis kėlinukui „Techasas“ surengė nedidelį spurtą ir sumažino atsilikimą – 45:48.

Po ilgosios pertraukos „Techaso“ žaidimas subyrėjo į šipulius. „Šiauliai“ trečiojo kėlinio pradžioje spurtavo 17:0 ir nutolo grėsmingu 20 taškų skirtumu – 69:49. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniams atsitiesti po patirto nokdauno nebepavyko. Svečiai ėmė talžyti aikštės šeimininkus ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė net 28 taškų pranašumą – 80:52.

Ketvirtajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Šiauliečiai Panevėžio komandą sutriuškino 37 taškais v 107:70.

„Techasas“: V. Volkus 18 (8 atk. kam.), R. Streikus 14, K. Petrukonis 13, T. Černeckis 10, E. Ežerskis 7, G. Maceina 6 (5 rez. perd.), T. Buinauskas 2.

„Šiauliai“: M. Kuzminskas 22, A. Šikšnius 18 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), M. Žukauskas 17 (6 atk. kam.), D. Gailius 16 (6 atk. kam.), D. Low 15 (7 rez. perd.), R. Grafas 12 (5 rez. perd.), M. Prekevičius 7.

Priminsime, kad pirmojoje akistatoje pranašesni irgi buvo Antano Sireikos auklėtiniai, kurie šventė pergalę rezultatu 113:89.