Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ galinga pergale pradėjo Ispanijos Karaliaus taurės turnyro titulo gynimą.

Praėjusių metų čempionai ketvirtfinalyje 107:70 (22:26, 30:16, 36:11, 19:17) įveikė Manresos „Baxi“.

Šaro kariauna mačo pradžioje gavo labai šaltą dušą – pralaimėjo atkarpą 0:16 ir atsiliko 6:18.

Vis tik ilgai besivejančių vaidmenyje katalonai nebuvo – antro kėlinio pradžioje po Rolando Šmito tritaškio jau pirmavo 27:26 ir ėmė po truputį tolti.

Kėlinio viduryje R. Jokubaitis pelnė penkis taškus iš eilės ir užkūrė komandos spurtą, o vėliau „Baxi“ prisidarė bėdų dėl kvailų pražangų ir klaidų, taip leidę „Barcelonai“ susikrauti 13 taškų pranašumą.

Trečią ketvirtį Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pradėjo atkarpa 9:0, o po Nicolos Laprovittolos tritaškio komandas jau skyrė 20 taškų (64:44).

Šį ketvirtį „Barcelona“ laimėjo 36:11, o vienu metu ekipas skyrė net 35 taškai.

Nugalėtojams R. Jokubaitis per 22 minutes pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Katalonams Nikola Mirotičius ir Brandonas Daviesas pelnė po 14 taškų, „Baxi“ komandai Sylvainas Francisco surinko 19.

Ispanijos Karaliaus taurės turnyro pusfinaliai vyks šeštadienį, o visas kovas galite stebėti naujos kartos televizijoje Go3.

Pusfinalyje „Barcelona“ žais su Mursijos UCAM, kuri pateikė staigmeną ir kitame ketvirtfinalyje 86:83 palaužė „Valencia“ krepšininkus.

UCAM vienu metu turėjo dvidešimties taškų pranašumą, bet trečio kėlinio pradžią pralaimėjo net 0:21 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

Prasidėjus paskutinei minutei Klemenas Prepeličius smeigė tritaškį ir „Valencia“ pirmavo 83:81 (28:14, 24:19, 9:31, 25:19), bet tai ir buvo paskutiniai šios ekipos taškai rungtynėse.

UCAM atsakė Jameso Webbo tritaškiu, o Thadas McFaddenas baudos metimais padidino atotrūkį. „Valencia“ turėjo du šansus išplėšti pratęsimą, bet iš puikių padėčių paleisti tritaškiai tikslo nepasiekė.

UCAM į turnyro pusfinalį pateko po 26 metų pertraukos.