Pekino olimpinėse žaidynėse Suomijos ledo ritulio rinktinė nesunkiai žengė į pusfinalį, kai ketvirtfinalio rungtynėse 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) eliminavo Šveicariją.

Suomiai per pirmąsias 11 minučių susikrovė dviejų įvarčių persvarą po tikslių Miro Aaltoneno (8:37) ir Mikko Lehtoneno (10:45) smūgių. Persvarą antrame kėlinyje dar labiau padidino Marko Anttila (23:08), o šveicarams prieš lemiamą kėlinį vilčių suteikė Andreso Ambuhlio įvartis (37:49) – 3:1.

Trečiame kėlinyje suomiai toliau tvirtai kontroliavo situaciją. Rungtynėms artėjant prie pabaigos šveicarai rizikavo pakeisdami vartininką aikštės žaidėju. Suomijos komanda sumaniai tuo pasinaudojo ir perėmusi ritulį po Iiro Pakarineno (55:28) ir Teemu Hartikaineno (56:47) įvarčių rezultatą pavertė triuškinamu – 5:1.