Vilniaus „Lietuvos rytas“ parodė, kad šiemetinės jo ambicijos ne iš piršto laužtos. Vilniečiai namie rimtai kibo į atlapus daugkartiniams šalies čempionams Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, bet pralaimėjo 67:70.

Mačas prasidėjo nesklandumu. Sužaidus pusę minutės, kilo problemų su 24 sekundžių švieslente. Dukart buvo skelbtos priverstinės minučių pertraukėlės.

Pirmuosius rungtynių taškus dvitaškiu pelnė žalgirietis Brandonas Daviesas. Į tai taikliu metimu atsakė ir Artūras Jomantas (2:2).

Pirmosios penkios minutės vyko taškas į tašką (7:7), bet vėliau žalgiriečiai truktelėjo į priekį (15:7).

„Lietuvos rytas“ iki kėlinio pabaigos priartėjo – 15:16.

Antrasis ketvirtis buvo apylygis. Po jo 39:34 pirmavo žalgiriečiai.

Trečiojo kėlinio viduryje į priekį išsiveržė šeimininkai – 46:45. Jie pirmavo ir po ketvirčio – 55:53.

Paskutiniajame kėlinyje vilniečių pranašumas buvo išaugęs iki keturių taškų (57:53).

37-ąją minutę rezultatą išlygino Kevinas Pangosas, pataikęs sudėtingą dvitaškį (61:61). Vėliau žalgiriečiai pelnė dar penkis taškus be atsako (66:61).

Vilniečiai kovojo iki galo, sumažino deficitą, bet laimėjo „Žalgiris“ – 70:67.

Žalgiriečiai pataikė 6 tritaškius iš 10 (60 procentų), vilniečiai – 7 iš 24 (29 proc.). Kauniečiams laimėti nesutrukdė didesnis klaidų skaičius – 20:12.

„Lietuvos rytas“: Robertas Carteris 12 (6 atkovoti kamuoliai), Christopheris Krameris 12 (5 atk. kam., 5 išprovokuotos pražangos), Rokas Giedraitis 10 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 19, Brandonas Daviesas 15 (5/8 dvitaškių, 9 atk. kam., 7 išpr. praž., 6 klaidos), Edgaras Ulanovas 10 (5 atk. kam.), Axelis Toupane’as 10 (6/6 baudų).