Viešnagę Prancūzijoje tęsiantis geriausias Lietuvos tenisininkas 31-erių Ričardas Berankis (ATP-106) dalyvavo dar viename ATP „Challenger“ turo turnyre – „Open de Vendee“. Ketvirtadienį vienetų varžybų aštuntfinalyje lietuvis per 1 valandą 24 minutes 6:7 (4:7), 5:7 pralaimėjo 24-erių prancūzui Quentinui Halysui (ATP-158).

Q.Halysas pirmajame sete labai užtikrintai padavinėjo kamuoliuką ir nesuteikė R.Berankiui progų perimti iniciatyvą. Lietuvis iki aštuntojo geimo irgi išvengė didesnių problemų, bet vėliau prancūzas pradėjo kurtis „break pointus“. Laimei, tiek aštuntajame, tiek dešimtajame geimuose R.Berankis atsilaikė. Dešimtajame geime Q.Halysą ir nuo laimėto seto teskyrė taškas, bet prancūzas tada padarė grubią klaidą lygioje vietoje. Galiausiai teko žaisti pratęsimą, kuriame R.Berankis pralaimėjo du paties įžaistus kamuoliukus ir atsiliko 1:5. Netrukus po dar vieno pralaimėto taško lietuvis pradėjo nestipriai trankyti raketę ir už tai susilaukė kai kurių sirgalių švilpimo. R.Berankiui dar pavyko sumažinti deficitą iki 2 taškų (4:6), bet tada jis padarė klaidą ir pralaimėjo setą.

Antrajame sete Q.Halysas tęsė sėkmingą žaidimą savo padavimų metu. R.Berankis šį kartą problemų išvengė iki pat devintojo geimo, kai prancūzas pradėjo kurtis „break pointus“. R.Berankiui tada išsigelbėti pavyko – jis neutralizavo visus tris „break pointus“. Lietuvio problemos paduodant kamuoliuką prasitęsė ir vienuoliktajame geime. Deja, šį sykį jis neatsitiesė ir atsidūrė ant prarajos ribos (5:6). Dvyliktajame geime Q.Halysas su įtampa susitvarkė be didesnių problemų ir įtvirtino pergalę.

Šie tenisininkai jau buvo susitikę 2018 m. ATP „Challenger“ turnyre Breste (Prancūzija). Tada aštuntfinalyje lietuvis didesnių problemų neturėjo ir laimėjo rezultatu 6:2, 6:2. Q.Halysas karjeros aukštumas buvo pasiekęs 2018 m. Tada jis ATP vienetų reitinge rikiavosi 102-as. Prancūzas per karjerą vienetų varžybose laimėjo 3 ATP „Challenger“ ir 5 ITF turnyrus. Beje, 2015 m. ITF turnyro finale jį sustabdė Laurynas Grigelis. Šiemet Q.Halysas žaidė dviejuose ATP „Challenger“ turnyrų finaluose ir abu juos pralaimėjo.

Q.Halysas pelnė 17 ATP vienetų reitingo taškų ir 1850 eurų, o ketvirtfinalyje susitiks su 37-erių Italijos teniso veteranu Andreasu Seppi (ATP-93). R.Berankiui atiteko 8 ATP vienetų reitingo taškai bei 1100 eurų.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Prancūzijoje prizų fondą sudaro 66,64 tūkst. eurų.