„Prienų“ krepšininkus įveikęs „Žalgiris“ įsitvirtino LKL viršūnėje

galutinis rezultatas 73:89

Net ir patekę į Eurolygos „Top 16“ etapą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturi kada atsipūsti. Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo Prienų „Prienų“ ekipą 89:73 (26:16, 20:21, 20:19, 23:17). Tai buvo penkioliktoji kauniečių pergalė per šešiolika LKL rungtynių, leidžianti ir toliau pirmauti čempionate.

„Žalgiris“ diktavo savo sąlygas nuo pat pirmųjų minučių: dvitaškiu su pražanga rungtynes atidarė Lukas Lekavičius, kamuolį iš viršaus krovė laiku ir vietoje atsiradęs Tomas Dimša, o pranašumą iki šešių didino Artūras Gudaitis – 7:1. Toliau sunkiai sustabdomai žaidė jaunieji žalgiriečiai. Penkis taškus surinko T.Dimša, o abejose aikštės pusėse dominavo A.Gudaitis. Aukštaūgis išrašė du blokus varžovams, krepšį drebino dėjimu bei pataikė vieną baudos metimą (15:3). Kamuolį puolime nusiėmusį A.Gudaitį šeimininkai stabdė pražanga, greitą išpuolį lengvais taškais iš po krepšio užbaigė perdavimo iš Dariaus Songailos sulaukęs Artūras Milaknis – 19:10.

Pirmuosius taškus baudų metimais rinko Willas Cherry, tritaškiu prieniškius baudė A.Milaknis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė D.Songaila bei po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai turėjo dviženklį pranašumą – 26:16. Antrasis ketvirtis prasidėjo A.Gudaičio dėjimu, netrukus perėmęs kamuolį metimą viena ranka realizavo D.Songaila – 30:18. Šeštąjį tašką D.Songaila rinko nesustabdomu prasiveržimu, bet „Prienai“ pataikę iš toli švelnino atsilikimą (32:25). Tritaškiu jau kitoje atakoje atsakė Vytenis Lipkevičius, kabliu įmetė Robertas Javtokas, vėl sugrąžinęs savo komandai dviženklę persvarą – 37:27. Kamuolį puolime atkovojęs iš tolėliau pataikė Paulius Jankūnas, o atotrūkį didino greitame puolime perdavimą iš L.Lekavičiaus gavęs ir dėjimu pasižymėjęs T.Dimša – 41:28. Užmynęs tritaškio liniją taikliai metė P.Jankūnas, trijų taškų vertės metimu kėlinį baigė A.Milaknis ir prieš antrąją rungtynių dalį kauniečiai turėjo devynių taškų atsargą – 46:37.

Iškart po didžiosios pertraukos komandos kapitonas P.Jankūnas atliko reidą krepšio link, vieną baudos metimą pridėjo A.Gudaitis – 49:41. Arčiau krepšio prasiveržęs nuo lentos taikliai metė A.Milaknis, o septintąjį kamuolį nusiėmęs A.Gudaitis dar kartą buvo sustabdytas pražanga (52:44). W.Cherry „apvogė“ varžovą bei nubėgęs į puolimą pelnė lengvus taškus, laisvą baudos aikštelėje A.Gudaitį pastebėjo kapitonas, čia pat tolimą šūvį realizavo A.Milaknis ir minutės pertraukėlės priverstinai prašė „Prienų“ komanda – 59:46. Vos tik aikštėje pasirodęs Vaidas Kariniauskas savo taškų kraitį atidarė taikliu baudos metimu, tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai sugebėjo pavojingai priartėti (60:56). Tuomet sekė atsakomasis Gintaro Krapiko pokalbis su žaidėjais. Po jo „Žalgiriui“ pavyko stabilizuoti padėtį prieš ketvirtąjį kėlinį: baudas šaltakraujiškai sumetė D.Songaila ir R.Javtokas, iš vidutinio nuotolio pataikė L.Lekavičius bei Lietuvos čempionai susigrąžino dviženklę persvarą – 66:56.

Sėkmingą žaidimą kauniečiai tęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje. Dvitaškį įmetė P.Jankūnas, W.Cherry klasiškai perdavė kamuolį prie trijų taškų linijos buvusiam L.Lekavičiui – 71:57. W.Cherry perėmė šeštąjį kamuolį, o antrą tolimą metimą iš eilės įskraidinęs L.Lekavičius dar labiau didino atotrūkį (74:57). Tiesa, prieniškiai rankų nenuleido bei mažino atsilikimą – 74:63. Tuomet sekė du žalgiriečių tolimi šūviai: vieną realizavo W.Cherry, kitą – metimo skonį pajutęs L.Lekavičius (80:65). Toliau varžovus skandino W.Cherry ir L.Lekavičius, atitinkamai surinkę du ir penkis taškus – 87:67. Rungtynių pabaigoje pasižymėjo Siimas-Sanderis Vene ir užtikrintą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ įsitvirtino LKL viršūnėje – 89:73.