0

Be nesklandumų į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą pateko Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, antrose pusfinalio rungtynėse išvykoje 86:74 (18:25, 27:18, 21:17, 18:14) pranokusi „Prienus“.

Serijoje iki dviejų pergalių „Prienai“ laimėjo „sausu“ rezultatu – 2:0.

Sėkmingiau susitikimą pradėjo „Prienai“, kurie pirmąją 5 min. atkarpą laimėjo 9:4. D.Bauermannui greitų teigiamų permainų įnešti į žaidimą nepavyko. Po pirmo ketvirčio A.Valeikos ir G.Oreliko vedami „Prienai“ pirmavo 25:18. Antrajame kėlinuke „Prienai“ nesustojo. Po septynių S.Venės taškų iš eilės šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (32:22). Bendromis pastangomis sostinės krepšininkai buvo kiek priartėję (29:34), tačiau G.Kadžiulis ir A.Valeika atstatė persvarą – 38:29. „Lietuvos rytas“ rado savo lyderį – T.Lydeką.

Tačiau „Prienai“ turėjo S.Venę ir A.Valeiką, kurie iš visų jėgų stengėsi neleisti svečiams išlyginti rezultato. Vis dėlto išlaikyti pranašumo šeimininkams nepavyko. Kai prie T.Lydekos prisijungė R.Seibutis bei E.Bendžius, „Prienai“ nebeatsilaikė – po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:43.

Po pertraukos D.Bauermanno auklėtiniai ilgai pranašumu nesidžiaugė. G.Kadžiulio ir A.Valeikos dėka „Prienai“ vėl buvo priekyje 53:50. Tačiau svarstyklės vėl greitai persivėrė į kitą pusę. Prieš lemiamą mačo dalį „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 66:60. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ kilo į lemiamą spurtą. Po penkių iš eilės E.Bendžiaus taškų „Prienų“ situacija likus 8 min. jau buvo kritinė (74:62).

Likus 6 min. situacija jau buvo aiški – 82:63. „Prienai“ priešinosi (71:84), tačiau „Lietuvos rytas“ užtikrintai išsaugojo pranašumą ir laimėjo.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 17, N.Nedovičius (5 rez. perd.) ir E.Bendžius (8 atk. kam.) po 13, M.Katelynas 12, T.Lydeka 10, J.Blūmas 9, S.Babrauskas 3, M.Palacio 2.

„Prienai“: A.Valeika 22 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), S.Vene 17, G.Orelikas 15 (6 atk. kam.), A.Labuckas 9, G.Kadžiulis 5, A.Milaknis 3, P.Ivaliauskas 2, E.Ežerskis 1.