Fantastiškai rungtynes pradėjęs 26-erių metų Povilas Verenis per dvylika pirmųjų rungtynių minučių pelnė tris įvarčius, o gerą bangą pagavę Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai triuškinančia pergale startavo Baltarusijos aukščiausiosios lygos rungtynėse.

Šeštadienį „Energija“ svečiuose 9:3 (4:1, 2:0, 3:2) sutriuškino Žlobino „Metallurg“ ekipą, kuriai tai buvo trečiasis pralaimėjimas per trejas sezono rungtynes.

Sekmadienį 13:00 val. „Energija“ ir „Metallurg“ susitiks dar kartą.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis komandos apsikeitė pražangomis, tačiau nei viena nesugebėjo išnaudoti kiekybinės persvaros. Praėjus aštuonioms minutėms pirmąjį „Energijos“ įvartį šiame sezone pelnė Povilas Verenis (8:02, rez. perd. Deividas Kazlauskas), kuris netrukus surengė tikrą šou.

Vos po kiek daugiau nei minutės „Metallurg“ ledo ritulininkas Jevgenijus Tjanas sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o P.Verenis (9:53, rez. perd. Vytautas Jagelavičius ir Ilja Četvertakas) padvigubino persvarą. Nors netrukus jau V.Jagelavičius užsidirbo 2+10 baudos minučių, tačiau po minutes ant nubaustųjų žaidėjų suolelio sėdo ir „Metallurg“ žaidėjas. Žaidžiant keturi prieš keturis „Energijos“ lyderis P.Verenis (12:05, rez. perd. I.Četvertakas) dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir per dvylika pirmųjų sezono rungtynių minučių pelnė „hat-trick'ą“.

„Energija“ ir toliau tęsė varžovų vartų šturmą, o šešioliktąją kėlinio minutę savo įvarčių sąskaitą atidarė „Energijos“ debiutantas Jevgenijus Čugajus (15:07, rez. perd. Artiomas Sidorovas), o rezultatas tapo triuškinantis - 4:0. Nors po dvylikos sekundžių „Metallurg“ žaidėjas Zacharas Poličukas atidarė ir šeimininkų įvarčių sąskaitą, tačiau „Energijos“ pranašumas prieš antrąjį kėlinį išliko solidus - 4:1.

Antrasis kėlinys „Energijai“ prasidėjo ne ką prasčiau nei pirmasis - Aimas Fiščevas (23:14, rez. perd. D.Kazlauskas ir Aivaras Bendžius) ir V.Jagelavičius (23:52, rez. perd. I.Četvertakas ir A.Bendžius) per 38 sekundės pelnė po įvartį, o „Energijos“ pranašumas pasiekė penkis įvarčius - 6:1. Kėlinio pabaigoje abi komandos prasižengė ir į trečiąjį kėlinį pradėjo žaisdami keturi prieš keturis.

Toks modelis ir vėl parankus buvo „Energijai“ - Edvinas Boroška (40:55, rez. perd. V.Jagelavičius) jau pirmąją kėlinio minutę atidarė savo įvarčių sąskaitą ir padidino pranašumą iki šešių - 7:1. Po keturių minučių antrą savo įvartį įmušė A.Fiščevas (44:45, rez perd. E.Boroška), o skirtumas padidėjo iki septynių įvarčių - 8:1.

Nors vėliau „Energija“ atsipalaidavo, o „Metallurg“ įmušė du įvarčius (3:8), tačiau rungtynių pabaigoje prie P.Verenio prisijungė ir A.Fiščevas (58:42, rez. perd. E.Boroška), kurio trečiasis įvartis sugrąžino šešių taškų persvarą (9:3). Per likusį laiką komandos nepasižymėjo, o elektrėniečiai sezoną pradėjo įspūdinga pergale.

Statistika

A.Fiščevas - 3 įvarčiai, P.Verenis - 3 įvarčiai, E.Boroška - 1 įvartis, 2 rez. perd., V.Jagelavičius - 1 įvartis, 2 rez. perd., J.Čugajus - 1 įvartis, I.Četvertakas - 3 rez. perd., A.Bendžius - 2 rez perd., D.Kazlauskas - 2 rez. perd., A.Sidorovas - 1 rez. perd., V.Kholodkovas - 1 rez. perd.