Sekmadienio vakarą naujieji Ispanijos čempionai šventė sunkią pergalę sostinėje. „La Liga“ pirmenybių 35 turo rungtynėse „Barcelona“ rezultatu 2-1 privertė pasiduoti rimtą iššūkį metusią Madrido „Atletico“ vienuolikę.

Mačo pradžioje komandos neretai atliko netikslius perdavimus. Per pirmas dešimt susitikimo minučių galimybę pasižymėti turėjo tik šeimininkų puolėjas Radamelis Falcao, bet pastarajam pelnyti įvarčio nepavyko.

Įpusėjus pirmajai rungtynių pusei Madrido komandos gretose dar kartą apie save priminė R.Falcao. Kolumbietis pergudravo tris varžovus ir atliko puikų perdavimą Gabi. Deja, galimybe pasižymėti buvo nepasinaudota.

Maždaug po penkių minučių vieną iš pavojingų išpuolių surengė ir „Barcelona“. Lionelis Messi atliko idealų perdavimą Cristianui Tello, o pastarasis siekė techniškai pergudrauti varžovą. Nors puolėjas norėjo išprovokuoti pražangą ir griuvo netoli šeimininkų komandos baudos aikštelės ribų, arbitras atsisakė fiksuoti taisyklių pažeidimą.

42 minutę katalonai turėjo atlikti priverstinį keitimą. Dėl atsinaujinusios traumos rungtynių tęsti negalėjo Dani Alvesas, todėl brazilą aikštėje pakeitė jaunasis gynėjas Marcas Bartra.

Per pridėtą pirmojo kėlinio laiką svečius į priekį galėjo išvesti C.Tello. Puolėjas susikūrė progą smūgiui, bet pastarasis tikslo nepasiekė ir kamuolys praskriejo greta virpsto. . Galiausiai R.Falcao išlaukė savojo šanso ir 51 minutę įmušė įvartį į katalonų komandos vartus. Kolumbietis pasižymėjo po rezultatyvaus Gabi perdavimo.

Po praleisto įvarčio „Barcelonos“ strategas Tito Vilanova nusprendė nieko nelaukęs stiprinti puolimą ir vietoje Adriano Correia aikštėje pasirodė Davidas Villa. Deja, pirmosiomis minutėmis ispanui sunkiai sekėsi įsilieti į komandos žaidimą, todėl Madrido ekipos gynėjai daug vargo neturėjo.

72 minutę rezultatas tapo lygus. Cescas Fabregasas atliko puikų perdavimą komandos draugui Alexiui Sanchezui, o šis tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į „Atletico“ klubo vartų tinklą bei atstatė rungtynėse pusiausvyrą.

Rezultatą išlyginęs Katalonijos klubas kurį laiką privalėjo gintis, bet 80 minutę po greitos kontratakos D.Villai pavyko pirmą kartą šiame susitikime išvesti savo komandą į priekį, todėl rezultatas tapo palankus jau „Barcai“ 2-1.

Likusios antrojo kėlinio minutės svečiams nebuvo lengvos. Ispanijos sostinės ekipa kūrė pavojingus epizodus, bet rezultato taip ir neišlygino. Pergalę šventę šalies čempionai vis dar turi realią galimybę sezoną užbaigti turnyrinėje lentelėje turint 100 taškų.

Rezultatai: „Atletico Madrid“ 1 – 2 „Barcelona“ 51‘ [1 – 0] Radamel Falcao 72‘ [1 – 1] Alexis Sanchez 80‘ [1 – 2] Gabi (į savus vartus)

„Rayo Vallecano“ 0 – 4 „Valencia“ 28‘ [0 – 1] Roberto Soldado (11 m) 34‘ [0 – 2] Roberto Soldado 62‘ [0 – 3] Andres Guardado 90‘ [0 – 4] Nelson Valdez

„Real Betis“ 1 – 0 „Celta Vigo“ 67‘ [1 – 0] Ruben Castro