32-ojo Dakaro ralio devintąjį etapą, vykusį Čilėje, automobilių klasėje pirmadienį laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyahas („Volkswagen“).

Trečiąją pergalę šiemet ir šeštąją per savo karjerą iškovojęs Kataro lenktynininkas 338 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 59 min. 18 sek.

Antrąją vietą užėmė lenktynių lyderis ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 6 min. 9 sek. Trečias buvo Pietų Afrikos respublikos atstovas Ginielis De Villiersas („Volkswagen“, +7.48).

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis C. Sainzas antrąją vietą užimantį N. Al-Attiyahą lenkia 8 min. 26 sek. Trečiąją poziciją užima amerikietis Markas Milleris („Volkswagen“, +27.17).

Motociklų klasėje pirmadienį pergalę iškovojo lyderis prancūzas Cyrilas Despres (KTM). Jis distanciją įveikė per 2 val. 12 min. 30 sek.

Antrąją vietą užėmė tiek pat laiko trasoje užtrukęs nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma (KTM), o trečiąją – čilietis Francisco Lopezas Contardo („Aprilia“, +1.14).

Bendrojoje įskaitoje C. Despres antrojoje pozicijoje žengiantį norvegą Palą Andersą Ullevalseterį (KTM) lenkia 1 val. 21 min. 54 sek. Trečiąją vietą užima F. Lopezas Contardo (+1:25.35).

Sunkvežimių klasėje devintąjį etapą laimėjo Rusijos atstovas Firdausas Kabirovas („Kamaz“). Lyderiu išliko kitas rusas Vladimiras Čaginas („Kamaz“).

Keturračių motociklų klasėje pirmadienį nugalėjo prancūzas Christophe'as Declerckas („Polaris“). Pirmauja argentinietis Marco Petronelli („Yamaha“).

Ralio, kurį sudaro 14 etapų, dalyviai finišuos sausio 17 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti apie 9000 km ilgio trasą.