0

Itin dramatišką pergalę antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse pasiekė Kauno „Žalgiris“, išvykoje 77:71 (17:15, 18:23, 20:15, 22:18) paskutinę minutę parklupdęs Vilniaus „Lietuvosrytą“.

Serijoje iki keturių pergalių „Žalgiris“ pirmauja 2:0. Trečias mačas šeštadienį vyks Kaune.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 22, M.Kuzminskas 12 (9 atk. kam.), D.Lavrinovičius 10, O.Lafayette‘as (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir R.Kaukėnas po 9, M.Popovičius 7, R.Javtokas 5 (7 atk. kam.), A.Juškevičius 2, M.Delašas 1.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 22 (4 rez. perd.), N.Nedovičius 19 (5 rez. perd.), J.Blūmas 11, M.Katelynas 6, E.Bendžius 5, T.Lydeka 3, S.Babrauskas ir S.Buterlevičius 2, A.Jomantas 1.

Susitikimas prasidėjo rezultatyviai. Priekyje buvo „Žalgiris“ – 9:4. Vietos sirgalius itin supykdė grubi teisėjų klaida. Kamuolį iš už galinės linijos traukdamas R.Javtokas nusviedė jį į savo aikštės pusę. Netrukus jį pagavo O.Lafayette‘as ir turėjo būti pažeista vidurio linijos taisyklė, bet arbitrų švilpukai tylėjo. Įpykę vilniečiai ėmė mažinti skirtumą (11:13), bet iš nedidelės duobelės išlipę žalgiriečiai vėl kiek atitrūko (17:11). Tiesa, baigiantis kėliniui šeimininkai vėl kiek sumažino atsilikimą – 15:17.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ strigo sostinės klubo gynyboje. Įsibėgėję ir užsivedę „Lietuvos ryto“ krepšininkai persvėrė rezultatą bei privertė keitimų vengusį J.Plazą prašyti minutės pertraukėlės 24:21. „Žalgirio“ žaidėjai ėmė nervintis, o šeimininkai – emocingai užvedinėti sirgalius. Ne gana to, kad „Lietuvos rytas“ nutolo 30:23, techninę pražangą dar užsidirbo į teisėjų sprendimus apeliavęs D.Lavrinovičius. Po jos „Lietuvos ryto“ pranašumas šoktelėjo iki dešimties – 33:23. Krizę svečių žaidime atspindėjo klaidos išsimetant kamuolį iš užribio. Staigus E.Bendžiaus tritaškis, aštrus N.Nedovičiaus reidas ir „Siemens“ arenos sirgaliai kyla iš savo vietų – 38:24. Penkta minutės pertraukėlė prabudino „Žalgirį“ – čempionai baudos metimais ir O.Lafayette‘o tritaškiu beveik ištirpdė skirtumą (35:38). Spurtas 11:0 prieš didžiąją pertrauką apvertė situaciją aukštyn kojomis.

Antrą trečiojo kėlinio minutę K.Lavrinovičius tritaškiu išlygino rezultatą – 40:40. Nors Kauno ekipai nesisekė stabdyti R.Seibučio (18 tšk.), K.Lavrinovičiaus tritaškiai buvo dar didesnė problema D.Bauermannui – 45:42. Fantastišku dėjimu antrose rungtynėse iš eilės pasižymėjo M.Kuzminskas. Triuškinantis jo dėjimas ant žemės parbloškė T.Zubčičių – 51:47. Aikštėje kilo aistros. J.Blūmas pargriovė A.Juškevičių, abu žaidėjai nubausti techninėmis pražangomis, tarp žaidėjų įvyko susistumdymas. Aistros persikėlė ir į tribūnas. Sirgaliai vieni kitiems siuntė ne pačias gražiausias skanduotes. Prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ buvo nežymiai išsiveržęs į priekį – 55:53.

Ketvirtą kėlinį užtikrinčiau pradėjo „Žalgiris“ – 59:53. Bet „Lietuvos rytas“ nesudėjo ginklų. J.Blūmo tritaškis, du R.Seibučio baudos metimai ir intriga grįžta – 60:58. A.Jomantas pataikė baudą, J.Blūmas – dvitaškį ir „Lietuvos rytas“ likus 6 min. vėl priekyje – 61:60. O.Lafayette‘as perėmęs kamuolį aikštės viduryje buvo išvedęs „Žalgirį“ į priekį – 63:61, bet tolimu metimu nuo lentos atsakė N.Nedovičius – 64:63. Likus 3 min. svečiams minimalų pranašumą sugrąžino M.Kuzminskas – 65:64. „Amerikietiški kalneliai“ tuo nesibaigė. N.Nedovičiaus atsakas – du taškai su pražanga (67:65). Likus 2,5 min. rezultatas vėl buvo lygus 67:67.

Likus 2 min. – vėl lygu (69:69). Sekančioje atakoje R.Seibutis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (71:69), o po netaiklaus kauniečių metimo, A.Jomantas aikštės viduryje likus kiek mažiau nei 1,5 min. išprovokavo pražangą bei stojo prie baudų metimo linijos. Puolėjas prametė abi baudas. D.Lavrinovičius triuškinančiu dėjimu likus 55 sek. vėl lygino rezultatą (71:71). D.Lavrinovičius likus 40 sek. vogė kamuolį iš N.Nedovičiaus ir persvėrė rezultatą (73:71). D.Lavrinovičiaus pražangą išprovokavęs M.Katelynas prametė abi baudas. „Lietuvos rytui“ likus mažiau nei 30 sek. beliko prasiženginėti. Kitoje aikštės pusėje O.Lafayette‘o ranka sykį sudrebėjo (74:71), tačiau „Lietuvos rytas“ klydo po krepšiu ir leido įžaidėjui atkovoti kamuolį puolime. O.Lafayette‘as antrą kartą prie baudų metimo linijos nebeklydo (76:71 likus 18 sek.). Šeimininkai nebeišsigelbėjo.