0

Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje priėmė vieną stipriausių Eurolygos komandų –susitiko su Maskvos CSKA ekipa ir jai nusileido tik paskutinėmis sekundėmis po dramatiškos kovos 86:88 (22:23, 16:24, 26:18, 22:23)

Rungtynių eiga

„Žalgirio“ startinis penketas: Justinas Dentmonas, Robertas Javtokas, Tadas Klimavičius, Martynas Pocius, Vytenis Linkevičius.

Pirmasis šiose rungtynėse krepšį „atriša“ CSKA aukštaūgis Viktoras Khryapa – 0:2. Tačiau du iš eilės taiklūs Justino Dentmono tritaškiai leidžia pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržti į priekį – 5:4. Dar vieną tritaškį „smeigia“ Martynas Pocius – 9:7. Milošas Teodosičius pašokdina J. Dentmoną ir į savo sąskaitą įsirašo 4 tašką – 10:10. Vytenis Linkevičius pataiko du iš eilės tritaškius metimus, o Ettore Mestina prašo minutinės pertraukėlės – 16:12. Sasha Kaunas persveria CSKA rezultatą – 18:19. Vos tik įžengęs į aikštelę Mindaugas Kupšas pataiko metimą kabliu ir skirtumą mažina iki minimumo – 20:21. Vytenis Čižauskas praneria pro maskviečių gynybą ir pirmasis kėlinys baigias rezultatu – 22:23.

Antrasis kėlinys prasideda CSKA spurtu 10:0. Prabėgus keturioms minutės ledus pralaužia Robertas Javtokas – 22:33. Dar du taškus prideda T. Klimavičius ir skirtumą mažina iki 8 taškų – 30:38. Po maskviečių krepšiu ir toliau linksminasi „Žalgirio“ aukštaūgiai – 38:41. Tačiau ilgai tylėjęs Sonny Weemsas pagaliau prabyla ir pelno 6 taškus iš eilės – 38:47.

Kaip ir antrojo kėlinio pradžioje, trečiasis ketvirtis prasideda CSKA spurtu, tačiau jį greitai nutraukia R. Javtokas – 42:49. M. Pocius taikliai atakuoja iš toli, J. Dentmonas iškrapštęs kamuolį iš M. Teodosičiaus smeigia dar vieną – 52:54. E. Messina ima minutinę pertraukėlę, tačiau ir ji nepadeda nutraukti „Žalgirio“ tritaškių krušos, nes M. Pocius smeigia jau trečiąjį šiose rungtynėse – 55:54.

Įdomiausia dalis prasidėjo ketvirto kėlinio antroje dalyje – kuomet J. Dentmono ir M. Pociaus vedamas „Žalgiris“ skirtumą sumažino iki trijų taškų – 74:77. Kauniečiai ir toliau neleido atitrūkti CSKA, po mačo tandemo M. Pociaus ir J. Dentmono taiklių 4 baudų iš eilės liko tik minimalus skirtumas – 86:87. Aaronas Jacksonas atsakė tik viena taiklia bauda ir „Žalgiris“ įgijo šansą išplėšti pergalę –86:88. Surengti rezultatyviai atakai žalgiriečiai turėjo beveik 8 sekundes. Tačiau neparuoštą J. Dentmono metimą blokavo CSKA krepšininkai, o maskviečiai šventė dar vieną pergalę.

27 taškus į svečių krepšį įmetė Justinas Dentmonas, 20 - Martynas Pocius, 14 - Robertas Javtokas, 9 - Vytenis Lipkevičius, 6 - Tadas Klimavičius.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Milošas Teodosičius, 15 - Sonny'is Weemsas, 12 - Vitalijus Fridzonas, 10 - Aaronas Jacksonas, po 9 - Andrejus Voroncevičius ir Kyle'as Hinesas.

TAIP PAT SKAITYKITE: V. Gomelskis apie „Žalgirio“ sirgalių protestą: tai visiškai „neįsipaišo“ į sporto dvasią