Paskutinę ketvirtųjų ketvirtfinalio rungtynių minutę 7:0 laimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateko į VTB Vieningos lygos pusfinalį. Kauniečiai sekmadienį svečiuose 66:59 (10:19, 18:12, 19:13, 19:15) palaužė Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ ekipą ir laimėjo seriją 3:1.

Pusfinalio serijoje (iki 3 pergalių) kauniečiai susitiks su Manto Kalniečio ir Simo Jasaičio atstovaujamu Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubu.

Aikštės šeimininkai žymiai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir tikslių tolimų metimų dėka įpusėjus ketvirčiui jau turėjo devynių taškų pranašumą – 12:3. Negana to, po dar vieno Semiono Antonovo tritaškio Žemutinio Naugardo ekipos persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 15:4. Kėlinio pabaigoje Kšištofo Lavrinovičiaus ir Mindaugo Kuzminsko tikslių atakų dėka žalgiriečiai minimaliai priartėjo, tačiau po pirmojo kėlinio Joano Plazos auklėtinius ir toliau slėgė devynių taškų deficitas – 10:19.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo „Nizhny Novgorod“ komanda (21:10), tačiau Vytenis Lipkevičius ir K.Lavrinovičius atsakė tolimais metimais ir sumažino Kauno komandos atsilikimą iki penkių taškų – 16:21. Visgi netrukus aikštės šeimininkai vėl spurtavo 10:2 ir S.Antonovas dėjimu iš viršaus bei Artiomas Jakovenko dvitaškiu sugrąžino Rusijos komandai dviženklį pranašumą – 31:18. Sunkiu komandai metu du tritaškius pataikė Oliveris Lafayette'as (26:31), du baudų metimus pridėjo Robertas Javtokas, o M.Kuzminskas dėjimu iš viršaus paskutinės atakos metu sumažino Lietuvos čempionų atsilikimą iki trijų taškų – 28:31.

Keturiais taškais trečiąjį ketvirtį pradėję Žemutinio Naugardo krepšininkai vėl netruko kiek nutolti (35:28), o S.Antonovas metimu iš po krepšio sugrąžino devynių taškų pranašumą – 39:30. Antroje ketvirčio pusėje dėl keturių asmeninių pražangų ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdo abu „Nizhny Novgorod“ ekipos aukštaūgiai, o žalgiriečiai ėmė naudotis šia situacija. Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei O.Lafayette'as po labai ilgos pertraukos išvedė „Žalgirį“ į priekį (44:42), o dar vienu fantastišku tritaškiu paskutinę kėlinio sekundę padidino J.Plazos auklėtinių pranašumą iki trijų taškų – 47:44.

Lemiamas ketvirtis šiose rungtynėse tapo tikru nervų išbandymu. Įpusėjus kėliniui rezultatas vėl tapo lygus (53:53), tačiau M.Kuzminskas ir K.Lavrinovičius vėl leido kiek lengviau atsikvėpti Kauno ekipos gerbėjams – 59:55. Keturis taškus iš eilės pelnę aikštės šeimininkai prasidėjus paskutinei minutei vėl atstatė pusiausvyrą (59:59), tačiau iš toli pataikė R.Kaukėnas, po du baudų metimus realizavo O.Lafayette'as bei Darjušas Lavrinovičius ir „Žalgirio“ ekipa iškovojo pergalę rezultatu 66:59.