Vakar Europos futbolo stadionus sudrebino net 22-ejos atrankos į 2010-ų metų pasaulio futbolo čempionatą rungtynės. Po jų pradėjo  ne tik aiškėti situacija grupėse, bet ir ryškėti favoritai, galintys iškovoti kelialapius į PAR. Toliau itin sėkmingai žaidžia Serbijos rinktinė, kuri 3:1 sudorojo austrus ir įsitvirtino pirmoje 7-os atrankos grupės vietoje, Lietuva – antra.

Pirmą tašką šioje atrankoje iškovojo Estijos futbolininkai, kurie namuose 0:0 atsilaikė prieš iki pat Europos čempionato pusfinalio prisikapsčiusius Turkijos žaidėjus. Tuo tarpu Latvijos rinktinė mače su Izraeliu savo aikštėje išsigelbėjo tik paskutinėmis rungtynių minutėmis - po 88 minutę V. Kolesničenkos pelnyto įvarčio išplėšė lygiąsias 1:1.

Sensacingai baigėsi 1-os grupės susitikimas tarp Portugalijos ir Albanijos. Šeimininkai, laikyti aiškiais šios poros favoritais, taip nė karto ir nesugebėjo nuginkluoti varžovų vartininko bei buvo priversti tenkintis nulinėmis lygiosiomis. Reikia pažymėti, kad portugalai nuo 42 minutės dar turėjo ir kiekybinę persvarą, nes raudoną kortelę prieš savo akis išvydo albanas A. Teli.

Daug geriau reikalai klostėsi Rusijos komandai, kuri namuose be didesnių ceremonijų 3:0 patiesė atvykėlius iš Suomijos. Beje, suomiai į Maskvą atsivežė puikių dovanų - į savo vartus įsimušė net du įvarčius.

Netikėtą nesėkmę namie patyrė 2004-ų metų Europos čempionai graikai - jie 1:2 buvo priversti pripažinti Šveicarijos vienuolikės pranašumą.

Toliau be nuostolių žygiuoja Anglijos ir Ispanijos komandos - jos į savo sąskaitą įsirašė ketvirtas pergales iš eilės. Anglai išvykoje 3:1 įveikė Baltarusiją, o ispanai 2:1 parklupdė belgus.

1 grupė:

Malta – Vengrija 0:1 (0:1)

Įvartis:  23 min. S.Torghelle (1:0).

Portugalija – Albanija 0:0

2 grupė:

Latvija – Izraelis 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 50 min. Y.Benayounas (0:1), 89 min. V.Kolesničenka (1:1).

Liuksemburgas – Moldova 0:0

Graikija – Šveicarija 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 42 min. iš 11 m A.Frei (0:1), 68 min. A.Charisteas (1:1), 77 min. B.I.Nkufo (1:2).

3 grupė:

Čekija – Slovėnija 1:0 (0:0)

Įvartis:  61 min. L.Sionko (1:0).

Slovakija – Lenkija 2:1 (0:0)

Įvarčiai: 70 min. E.Smolarekas (0:1), 85 min. S.Šestakas (1:1), 86 min. S.Šestakas (2:1).

Šiaurės AirijaSan Marinas 4:0 (2:0)

Įvarčiai: 30 min. D.Healy (1:0),43 min. 2:0 G.McCannas (2:0), 55 min. K.Lafferty (3:0),74 min. S.Davisas (4:0).

4 grupė:

Rusija – Suomija 3:0 (1:0)

Įvarčiai: 23 min. į savo vartus P.Pasanenas (1:0), 65 min. į savo vartus V.Lampi (2:0), 88 min. A.Aršavinas (3:0).

Vokietija – Velsas 1:0 (0:0)

Įvartis: 72 min. P.Trochowskis (1:0).

5 grupė:

Bosnija ir Hercegovina – Armėnija 4:1 (2:0)

Įvarčiai: 31 min. E.Spahičius (1:0),39 min. E.Dzeko (2:0),55 min. Z.Muslimovičius (3:0),85 min. V.Minusianas (3:1),89 min. Z.Muslimovičius (4:1).

Estija – Turkija 0:0

Belgija – Ispanija 1:2 (1:1)

Įvarčiai: 7 min. W.Sonckas (1:0),36 min. A.Iniesta (1:1),88 min. D.Villa (1:2).

6 grupė:

Kroatija – Andora 4:0 (2:0)

Įvarčiai: 16 min. I.Rakitičius (1:0), 32 min. iš 11 m I.Oličius (2:0), 76 min. L.Modričius (3:0),86 min. I.Rakitičius (4:0).

Baltarusija – Anglija 1:3 (1:1)

Įvarčiai: 11 min. S.Gerrardas (0:1), 28 min. 1:1 P.Sitko (1:1), 50 min. W.Rooney (1:2),74 min. W.Rooney (1:3).

7 grupė:

Lietuva – Farerų salos 1:0 (1:0)

Įvartis: 20 min. T.Danilevičius (1:0).

Austrija – Serbija 1:3 (0:3)

Įvarčiai: 15 min. M.Krasičius (0:1), 18 min. M.Jovanovičius (0:2), 24 min. I.Obradovičius (0:3), 80 min. M.Janko (1:3).

8 grupė:

Gruzija – Bulgarija 0:0

Airija – Kipras 1:0

Įvartis: 5 min. R.Keane'as (1:0).

Italija – Juodkalnija 2:1 (2:1)

Įvarčiai: 8 min. A.Aquilani (1:0), 18 min. M.Vučiničius (1:1), 28 min. į savo vartus J.Tanasijevičius (2:1).

9 grupė:

Norvegija – Olandija 0:1 (0:0)

Įvartis: 63 min. M.van Bommelis (0:1).

Islandija – Makedonija 1:0 (1:0)

Įvartis: 16 min. V.P.Gunnarssonas (1:0).

Siūlome pasižiūrėti M. van Bommelio tikslų smūgį, nuginklavusį Norvegijos rinktinės vartininką: