Lietuvos komandos lengvomis pergalėmis pradėjo pasaulio kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio čempionatus.Vyrai sutriuškino pirmą kartą į planetos pirmenybes atvykusius Libano krepšininkus 101:20 (23:5, 31:8, 28:6, 19:1), o moterys kiek kuklesniu skirtumu – 85:18 (22:2, 17:4, 30:6, 16:6) pranoko Kenijos atstoves.

Vyrų rungtynėse pirmosios minutės, kaip ir laukta, buvo chaotiškos. Kiek besistengė lietuviai, rezultatas nebuvo didelis. Tačiau įpusėjus kėliniui situacija pasikeitė lyg stebuklingai lazdelei pamojus. Lietuvos krepšininkai vieną po kito siuntė kamuolį į varžovų krepšį, skirtumas ėmė augo lyg ant mielių.

Treneris Rolandas Rakutis leido žaisti visiems vyrams. Nebuvo nė vieno, kuris nebūtų pelnęs taškų.

Sunkiai kelius mūsų krepšio rasdavę libaniečiai bandė atakuoti iš toli. Tačiau ir toliašaudė artilerija negelbėjo – visi 15 šūvių nuskriejo pro šalį.

Lietuvos komandoje daugiau nei 10 taškų pelnė penki žaidėjai: Benas Šimanauskas – 14, Paulius Orda, Karolis Simaitis – po 13, Deivis Gindrūnas – 12, Lukas Laurinaitis – 11.

„Atlikome tai, ką turėjome atlikti – pasiekėme pergalę, – po susitikimo rungtynes apžvelgė pasaulio čempionate debiutavęs vyriausiasis treneris R. Rakutis. – Žaisti geriau pradėjome, kai susitvarkėme su startiniu jauduliu. O toliau ėjome ir nuėjome. Nieko iš krepšininkų neišskirsiu – geriausiu žaidėju buvo komanda.“

Pasak trenerio, svarbiausios kovos prasidės nuo ketvirtadienio, kai tądien lietuviai susitiks su ispanais, o vėliau su argentiniečiais. Šios dvi ekipos antradienį žaidė tarp savęs. Atkaklią kovą laimėjo ispanai – 69:61.

Pagal panašų scenarijų klostėsi ir moterų mačas tarp Lietuvos ir Kenijos rinktinių. Per pirmąsias minutes irgi buvo apstu chaotiško žaidimo, tačiau lietuvėms nusikračius startinio jaudulio – Afrikos atstovės liko toli užnugary.

20 taškų surinko Justina Burbaitė-Mačiulienė, po 13 – Deimantė Navikaitė ir rinktinės debiutantė Patricija Vansevičiūtė.

„Gerai, kad pirmosios rungtynės ir varžovės nestiprios. Nors mūsų komandos žaidime buvo daug broko, tačiau svarbiausia – laimėjome. Toks įspūdis, kad dėl startinio jaudulio jos užmiršo derinius, kol pataikydavo turėdavo keletą kartų kartoti metimus. Tikiuosi, kad kitose rungtynėse krepšininkės jau bus panašios į save“, – susitikimą pakomentavo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Vaicekauskas.

Lietuvių grupėje tarp savęs žaidė būsimos varžovės – italės ir turkės. Italijos krepšininkės buvo akivaizdžiai pranašesnės – 70:39.

Trečiadienį abi Lietuvos komandos turės poilsio dieną. Birželio 15 d. 14.30 val. (Lietuvos laiku) mūsų moterų penketukas susitiks su italėmis, 17 val. mūsų vyrai susirems su ispanais.