Pokljukoje (Slovėnija) vykstančiame ketvirtajame šio sezono pasaulio biatlono taurės etape šeštadienį surengtos vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės.

Pergalę šventė iš pirmos vietos startavęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Jis suko 2 baudos ratus, bet vis tiek distanciją įveikė greičiausiai – per 31 min. 43.2 sek. Norvegas net 1 min. 4.9 sek. aplenkė artimiausią persekiotoją prancūzą Quentiną Filloną Maillet (2 baudos ratai), kuris startavo tik 9-as. Trečias finišavo vyresnysis nugalėtojo brolis Tarjei Boe (+1:06.6, 1), turėjęs antrą starto vietą.

Iš trečios vietos startavęs norvegas Sturla Holmas Laegreidas prašovė 2 kartus ir nukrito į ketvirtą poziciją (+1:17.8).

28-as startavęs Vytautas Strolia pirmose dviejose šaudyklose neklydo ir jau galėjo taikytis į 20-uką. Deja, vėliau jis užsidirbo 3 baudos ratus ir nukrito iki 30-os pozicijos (+4:08.6), bet vis tiek papildė taškų kraitį.

Taškus rinko ir Karolis Dombrovskis. Jis prašovė 2 kartus ir užėmė 37-ą vietą (+4:36.1), nuo starto prarasdamas dvi pozicijas.

Po 5 metų pertraukos aukšto rango persekiojimo lenktynėse dalyvavęs Tomas Kaukėnas buvo 52-as (+5:49.4, 3). Lietuvis sprinte finišavo 58-as, bet persekiojime startavo 57-as, nes dalyvauti atsisakė aukštesnę starto vietą turėjęs čekas Jakubas Štvrtecky.

J.T.Boe su 779 taškais pirmauja bendroje pasaulio taurės įskaitoje. Antras rikiuojasi S.H.Laegreidas (675), o į trečią vietą šoktelėjo Q.Fillonas Maillet (377). V.Strolia su 178 tšk. liko 22-as, K.Dombrovskis su 10 tšk. pakilo į 67-ą vietą.

Sekmadienį pasaulio taurės etapą užbaigs mišrių porų ir mišrių komandų estafetės lenktynės.