Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ sugebėjo atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo Eurolygos pusfinalyje ir laimėjo rungtynes dėl trečios vietos.

Lietuvio auklėtiniai Belgrado „Štark“ arenoje 84:74 įveikė gausiai sirgalių palaikomą Pirėjo „Olympiacos“.

Prieš mačą Š. Jasikevičius labiausiai bijojo dėl savo žaidėjų psichologinės būsenos ir nusiteikimo mačui, tačiau įpusėjus jau pripažino, kad bijojo be reikalo.

„Barcelona“ geriau pradėjo rungtynes (10:2) ir išliko priekyje iki pat antro kėlinio vidurio – tik tada „Olympiakos“ sugebėjo įgyti pranašumą, bet neilgam. Kėlinį Barselonos krepšininkai pabaigė aštuoniais taškais be atsako ir įpusėjus mačui turėjo 7 taškų pranašumą.

Trečiame kėlinyje šis šoktelėjo iki 15 (57:42), bet „Olympiakos“ rankų nenuleido – iki šio pabaigos apkarpė atsilikimą iki šešių taškų, priversdami katalonus dažnai klysti.

Viso lemiamo ketvirčio metu „Barcelona“ išliko priekyje, bet apčiuopiamos persvaros neįgijo. Galiausiai pergalę įtvirtinti pavyko paskutinėmis minutėmis – dvitaškius realizavo Sertačas Šanli ir Nikola Mirotičius ir likus žaisti 60 sekundžių katalonai atitrūko 79:70.

Pergalė Š. Jasikevičiui kiek apkarto – rungtynių dėl čiurnos traumos nebaigė snaiperis Alexas Abrinesas, šį sezoną jau turėjęs nemažai sveikatos problemų.

Katalonai į šį finalo ketvertą atvyko kaip favoritai, bet pusfinalyje skaudžiai 83:86 nusileido Madrido „Real“.

Praėjusį sezoną „Barcelona“ žaidė finale.

Katalonus į priekį vedė N. Mirotičius su 19 taškų ir 26 naudingumo balais, jam puikiai talkino S. Šanli, kuris pelnė 16 taškų ir surinko tiek pat naudingumo balų. N. Calathesas pridėjo 9 taškus ir 12 rezultatyvių perdavimų.

Tuo tarpu „Olympiakos“ gretose rezultatyviausias buvo Saša Vezenkovas, kuris pelnė 20 taškų.