Danas Rapšys tęsia pergalingus Lietuvos plaukimo vakarus. 22-ejų panevėžietis Kopenhagoje, Europos čempionate trumpajame baseine, iškovojo antrąjį savo ir trečiąjį rinktinės medalį. Šįkart – aukso.

Ketvirtadienio vakarą Danas buvo nesulaikomas 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Lietuvis, plaukęs ketvirtuoju taku ir pirmavęs po 50, 100, 150 metrų, distanciją įveikė per minutę 40,85 sekundės, varžovus palikęs toli už nugaros. Tai garantavo aukso apdovanojimą ir naują Lietuvos rekordą.

Ryte D. Rapšys į finalą pateko su geriausiu rezultatu ir taip pat nauju šalies rekordu – minute 41,89 sekundės.

„Viskas lengvai praėjo. Nesitikėjau, kad taip praplauksiu“, – po atrankos varžybų kalbėjo D. Rapšys.

Jis trečiadienį laimėjo bronzos medalį 200 metrų plaukimo nugara rungtyje, distanciją įveikęs per minutę 49,06 sekundės.