„Manchester United“ klubas triumfavo Europos taurės turnyro finale. Stokholme vykusiame mače „raudonieji velniai“ 2:0 nugalėjo Amsterdamo „Ajax“.

Aiškią persvarą Jose Mourinho futbolininkai turėjo visas rungtynes, jie atrodė labiau patyrę, darė mažiau klaidų. Tai galėtų būti vadinama dėsninga situacija, nes „Ajax“ sudėties amžiaus vidurkis – vos kiek didesnis nei 20 metų.

Jau 3-ąją minutę pirmąją progą turėjo Marcusas Rashfordas, tačiau smūgis buvo blokuotas. Dar po keleto minučių Juanas Mata pasiuntė pavojingą perdavimą į baudos aikštelę, bet Marouane`as Fellaini.

Bertrandas Traore 15-ąją minutę sukūrė pirmąją progą prie „raudonųjų velnių“ vartų, tačiau jo smūgis iš aštraus kampo didelių sunkumų vartininkui nesukėlė.

Paulis Pogba atidarė įvarčių sąskaitą finale. Prancūzas smūgiavo iš už baudos aikštelės. Atrodo, kad vartininkui daug problemų smūgis sukelti neturėjo, bet tada kamuolį kliudė „Ajax“ žaidėjas ir kamuolys po rikošeto įskriejo į vartus.

Antonio Valencia 24-ąją minutę pabandė nuginkluoti varžovų vartininką stipriu smūgiu, bet kamuolį Andre Onana atmušė. „Ajax“ bent jau didžiąją pirmojo kėlinio dalį nieko padaryti negalėjo, nes tiesiog neatlikdavo tikslių perdavimų.

Žaidybinis brokas neleido Amsterdamo klubui surengti rimtesnių progų. Pirmas kėlinys baigėsi „Manchester United“ esant priekyje 1:0.

Iškart po pertraukos 47-ąją minutę Henrikas Mkhitaryanas surado kamuolį po kampinio ir koja nukreipė jį į vartus. 2:0 jau buvo rimtas pareiškimas taurei laimėti.

Kurti „Ajax“ bandė, bet pavojingą progą vėl turėjo „Manchester United“. Marouane`as Fellaini galva smūgiavo į vartus, bet vartininkas kamuolį pagavo.

Gerą progą Amsterdamo ekipa turėjo 72-ąją minutę, kai praktiškai nuo baudos aikštelės linijos gavo progą pasiųsti kamuolį į vartus. Vis dėlto smūgis buvo nevykęs.

Neapsieita ir be aistrų. 77-ąją minutę grubiai varžovą nugriovė Juanas Mata, o vėliau susikibo ir kiti komandų žaidėjai. Tiesa, rimtesnių susirėmimų išvengti pavyko.

Likęs rungtynių laikas nebuvo ramus: 86-ąją minutę vienas prieš varžovų vartininką beveik išbėgo po keitimo aikštėje pasirodęs Jesse Lingardas, bet jį pasivijo varžovas ir kamuolys vartuose nesuspurdėjo. Kitoje aikštės pusėje į vartus smūgiavo Donny van de Beekas.

Simboliškai 90-ąją minutę aikštėje pasirodė „Manchester United“ veteranas Wayne`as Rooney, jis pakeitė Juaną Matą.