„Maccabi“ - „Žalgiris“ 80:66, finalo ketverte šeimininkų nebus

Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Tel Avive paskutines sau šio sezono Eurolygos rungtynes „Maccabi“ komandai rezultatu 66:80 (20:24, 15:18, 11:18, 20:20). Kauniečiai F grupėje liko ketvirti, o Izraelio ekipa tapo grupės nugalėtoja. Per kitas rungtynės Pirėjuje „Olympiacos“ 72:63 jau su Arvydu Macijausku palaužė Madrido „Real“ ir taip pat iškopė į ketvirtfinalį. Tai reiškia, kad būtent Madride vyksiančiame finalo ketverto turnyre nebus aikštės šeimininkų.

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ per pirmuosius 5 mačus laimėjo tik kartą. Ir tai padarė būtent per mačą namie su „Maccabi“. Traumų išretinta Izraelio ekipa tuomet pralaimėjo net 82:101.

Tačiau šiandien komandos buvo visiškai skirtingose padėtyse. Kauniečiai kovojo tik dėl garbės, o „Maccabi“ - dėl pirmosios vietos grupėje. Tel Avivo komanda jau negalėjo nukristi žemiau antrosios vietos.

„Mes nejausime spaudimo, nes neturime galimybių patekti į kitą etapą, - prieš mačą kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. - Tačiau reikia išsaugoti garbę. Mes Izraelyje kovosime dėl pergalės.“

„Maccabi“ strategas Zvi Sherfas teigė, kad rungtynėms rengėsi labai rimtai: „Pastaraisiais metais mūsų komanda prastai žaidžia su Lietuvos klubais, reikia tai ištaisyti. Visi turės kovoti iš visų jėgų, kad nugalėtume. Mums trūksta vieno žingsnio iki pirmosios vietos grupėje, padarysime viską, kad jį žengtume.“

Daug svarbesnis mačas vyks Pirėjuje. Ten „Olympiacos" ir Madrido „Real“ išsiaiškins, kuri komanda pateks į ketvirtfinalį, o kuri tęs kovą dėl vietos finalo ketverto turnyre. Šias varžybas šiemet rengs būtent Madridas.

Rungtynės

Rungtynių pradžioje „Maccabi“ spurtavo 8:2 , tačiau „Žalgiris“ atsigavo ir po kelių sėkmingų Marcuso Browno bei DeJuano Collinso atakų ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį 14:12. Netrukus šeimininkai susigrąžino pranašumą, o fantastiškas Yotamo Halperino tritaškis paskutinę sekundę iš aikštės vidurio padidino „Maccabi“ persvarą iki 4 taškų - 24:20.

Antrajame kėlinyje „Maccabi“ ėmė didinti apsukas ir po Terrnece'o Morriso dvitaškio su pražanga pasiekė dviženklį skirtumą.  Atrodė, Izraelio ekipa nutols nepavejamai, bet Jonas Mačiulis pataikė kelis tritaškius, perėmė du kamuolius, įkrovė kamuolį iš viršaus, Paulius Jankūnas pridėjo dar vieną tritaškį ir kauniečių deficitas sumažėjo iki 3 taškų (35:38). Vis dėlto kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Maccabi“, prieš pertrauką susigrąžinęs 7 taškų persvarą - 42:35.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai vėl šovė į priekį (44:35), bet M. Browno tritaškis sumažino kauniečių atsilikimą iki 4 taškų (40:44). Deja, daugybė klaidų neleido žalgiriečiams laikytis arti varžovų ir netrukus „Maccabi“ negrįžtamai nutolo (56:40). Po 3 kėlinių šeimininkai pirmavo 60:46, o rungtynes laimėjo 80:66.

Po rungtynių

R. Grigas: „Noriu pasveikinti „Maccabi“ su pergale. Nusipelnė būti tarp 8 geriausių Eurolygos komandų. Tel Avivo komanda gali laimėti Eurolygą, kaip ir bet kuri kita komanda, nes gerai ginasi.“

Z. Sherfas: „Labai džiaugiuosi, kad vėl pamatėme puikios formos Derricką Sharpą. Sveikinu komandą, vadovus, gerbėjus su pirmąją vieta labai stiprioje grupėje.  Turime 2 savaites pasirengti ketvirtfinaliui, padarysime viską, kad po Barselonos reikėtų vykti į Madridą.“

Trečiadienio rungtynės

Ketvirtadienio rungtynės

F grupė

Olympiacos - Real 72:63 (Olympiacos: Arvydas Macijauskas - 4 per 6 min., Renaldas Seibutis nebuvo registruotas mačui)

Maccabi - Žalgiris 80:66