Oficialiame Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) vienuoliktojo sezono atidaryme triskart Europos universitetų čempionas Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) 65:75 pralaimėjo LKL čempionui Kauno „Žalgiriui“.

Sezono atidarymo šventėje buvo prisiminti Lietuvos studentų krepšinio lygos signatarai, kuriems lygos prezidentas Rimantas Cibauskas įteikė lygos dešimtmečio atminimo ženklus.

„Per dešimt metų studentų lyga pasiekė neįtikėtinų rezultatų – pirmą kartą istorijoje studentų rinktinė pasaulio universiadoje iškovojo aukso medalius, o VDU Europoje nenugalimu tapo jau trečius metus iš eilės“, - tvirtino studentų krepšinio lygos prezidentas R.Cibauskas.

Iškilmingos ceremonijos metu dainininkė Karina Krysko atliko studentų himną „Gaudeamus“ ir oficialiai pradėjo vienuoliktąjį studentų krepšinio lygos sezoną.

Lygos atidarymo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ gretose negalėjo žaisti rankos traumą patyręs Mantas Kalnietis, kuris kaip ir kitas žalgirietis Jonas Mačiulis bei Kauno ekipos vyriausiasis treneris Rimantas Grigas pernai su Lietuvos studentų rinktine laimėjo pasaulio universiados aukso medalius.

Europos čempionai Vytauto Didžiojo krepšininkai ilgai erzino Kauno „Žalgirį“, vienu metu įgijo šešių taškų pranašumą ir pirmavo iki pat pirmojo kėlinuko pabaigos (18:15). „Žalgiris“ rezultatą persvėrė tik antrojo kėlinuko pabaigoje (34:33).

Tik ketvirtojo kėlinuko pabaigoje žalgiriečiai įgijo apčiuopiamą persvarą ir draugiškas rungtynes rezultatu 75:65 laimėjo Kauno „Žalgiris“.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausi buvo Dainius Šalenga ir Jonas Mačiulis, kurie pelnė po 12 taškų, Marcusas Brownas, Žygimantas Janavičius ir Ratko Varda pridėjo po 11 taškų, VDU komandoje – 16 taškų pelnė Valdas Dabkus.