0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Alytaus „Dzūkijos“ komanda ir ją nugalėjo 100:71 (29:19, 16:15, 26:15, 29:22). Kitą penktadienį kauniečių laukia startas Eurolygoje ir rungtynės „Žalgirio“ arenoje su Madrido „Real“ ekipa.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus šių metų LKL pirmenybėse tritaškiu pelnė Artūras Milaknis. Perėmęs kamuolį lengvą dėjimą atliko Vytenis Lipkevičius, o Paulius Jankūnas pridėjo 4 taškus – 9:7. Netrukus V.Lipkevičius ir A.Milaknis užbaigė greitas atakas ir žalgiriečiai pradėjo tolti. A.Milaknis smeigė antrąjį tritaškį, po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo Mindaugas Kupšas įmetė su pražanga ir svečiai pirmavo 19:10. Pirmąjį kėlinį kartu pelnydami 10 taškų baigė Š.Jasikevičius ir Martynas Pocius – 29:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė tritaškį iš kampo – 33:19. Kiek vėliau tarp dviejų Roberto Javtoko metimų įsiterpė Justino Dentmono 4 baudos ir kauniečiai dar labiau nutolo. Baudas sumetęs P.Jankūnas buvo padidinęs pranašumą iki 17 taškų (43:26). Tada alytiškiai sugebėjo pelnyti 8 taškus be atsako, bet paskutinėje antrojo kėlinio atakoje neapsigynė nuo V.Lipkevičiaus reido – 45:34.

Trečiąjį kėlinį pelnydamas 7 taškus iš eilės sėkmingai pradėjo P.Jankūnas. „Dzūkijos“ krepšininkai nesugaudė ir J.Dentmono, kuris pridėjo dar 4 taiklias baudas – 56:40. Iš jų estafetę perėmė ir 5 taškus iš eilės pelnė Tadas Klimavičius (63:45). Skirtumą iki 20 taškų išaugino Siimo-Sanderio Vene ir Š.Jasikevičiaus baudų metimai – 67:47. Trečiąjį kėlinį baigė M.Kupšo dvitaškis ir firminis Š.Jasikevičiaus metimas iš vidutinio nuotolio – 71:49.

Šis tandemas puikiai veikė ir prasidėjus paskutiniam kėliniui. Du puikūs Š.Jasikevičiaus perdavimai virto M.Kupšo taškais, pats Šaras įkalė tritaškį, o Tomas Dimša dėjimu sudrebino „Dzūkijos“ krepšį – 80:58. Tą patį perėmęs kamuolį padarė ir M.Pocius, po to dar pridėjęs dvitaškį su pražanga. Š.Jasikevičius pasikėlė rezultatyvių perdavimų statistiką dar kartą asistuodamas M.Kupšui ir numesdamas kamuolį laisvam Kasparui Vecvagarui – 90:58. Jaunasis įžaidėjas kitoje atakoje puikiai po krepšiu surado T.Klimavičių bei pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio – 94:60. Pačioje mačo pabaigoje M.Pocius pataikė tritaškį ir gražiai blokavo varžovų metimą, o T.Klimavičius dėjimu pelnė šimtąjį tašką – 100:71.

„Žalgiris“: Š.Jasikvičius 16 (6 rez. perd.), P.Jankūnas 14 (7 atk. kam., 3 per. kam.), M.Pocius 12, M.Kupšas 11 (2 blk.), T.Klimavičius 9, A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 8 (7 atk. kam.), J.Dentmonas 8 (4 rez. perd.), K.Vecvagaras 6, R.Javtokas 4, S.Vene 2, T.Dimša 2.

„Dzūkija“: D.Gvezdauskas 13, M.Paliukėnas 10, Ž.Kelys 9, J.Lewisas 9, M.Iličius 9 (7 atk. kam.).