„Žalgiris“ jau seniai pamiršo, ką reiškia pralaimėti BEKO-LKL čempionate. „Mažeikiai“ pergale paskutinį kartą džiaugėsi prieš 274 dienas. Savaitės mūšyje Šiauliuose nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, o naudingiausiu žaidėju tapo vos antrąsias BEKO-LKL rungtynes su „Lietkabelio“ apranga sužaidęs Egidijus Dimša.

Siūlome apžvelgti įdomiausius savaitės įvykius rubrikoje „BEKO-LKL savaitės apžvalga“.

274. Tiek dienų praėjo nuo paskutinės „Mažeikių“ krepšininkų pergalės oficialiose rungtynėse. Paskutinį kartą mažeikiečiai laimėjo 2014-ųjų balandžio 13-ąją, kai NKL finale stebuklingai nugalėjo „Trakus“ ir iškovojo vietą BEKO-LKL.

Tačiau aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje „Mažeikiams“ laimėti nelemta. Praėjusią savaitę Mažeikių klubas namuose 55:61 turėjo pripažinti Alytaus „Dzūkijos“ pranašumą, o Pasvalyje beviltiškai 67:107 pralaimėjo „Pieno žvaigždėms“. „Mažeikiai“ kol kas pralaimėjo visas 23 BEKO-LKL čempionato rungtynes.

METIMAS. LKL savaitės rungtynėse intriga iš „Šiaulių“ arenos neišgaravo iki paskutinio metimo. Po dramatiškos kovos Utenos „Juventus“ 77:76 palaužė „Šiaulių“ ekipą.

„Juventus“ klubui pergalingus taškus iki mačo pabaigos likus žaisti 16 sekundžių pelnė įžaidėjas Rashaunas Broadusas. Prieš tai dėjimu į priekį šiauliečius išvedęs Rokas Giedraitis tiksint paskutinėms sekundėms jau nebepasiekė tikslo – Šiaulių arenoje pasigirdo pergalingi „Juventus“ krepšininkų riksmai.

Utenos komandai ši pergalė pareikalavo daug jėgų. Dar antrojo kėlinio pabaigoje „Šiauliai“ pirmavo 15 taškų skirtumu (48:33). Didžiausias šeimininkų pranašumas siekė 16 taškų (37:21).

Paskutinį kartą ne didžiojo trejeto komandoms – Kauno „Žalgiriui“, Klaipėdos „Neptūnui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“, „Juventus“ pralaimėjo tik spalio 18-ąją – būtent Šiauliuose. Uteniškių pergalių prieš kitas LKL komandas serija prasitęsė iki vienuolikos.

SERIJA. Visai kitokia serija nei „Mažeikiams“ priklauso Kauno „Žalgiriui“. Lietuvos čempionai laimėjo septyniolika pastarųjų rungtynių iš eilės. Paskutiniąja žalgiriečių auka praėjusį pirmadienį tapo „Šiauliai“, kuriuos „Žalgiris“ namuose nugalėjo 80:71.

ŽAISLAI. „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ susitikime laikinojoje sostinėje „Žalgirio“ arenos parketas su pirmojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena buvo nusėtas pliušiniais žaisliukais. Kauniečiai organizavo socialinę akciją. Organizatoriai suskaičiavo beveik 950 pliušinių žaislų, kurie pasiekė nepasiturinčių šeimų namus.

SPURTAS. Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai jau ne pirmąjį kartą varžovus sumedžiojo iš pasalų surengę galingą spurtą. Šį kartą antrojoje pirmojo kėlinio su Kėdainių „Nevėžiu“ pusėje klaipėdiečiai per 5 minutes pelnė net 19 taškų be atsako ir susikrovė pergalingą persvarą (29:12).

DEBIUTANTAS. Dar pernai Regioninėje krepšinio lygoje (RKL) rungtyniavęs „Neptūno“ naujokas Raidas Nacius sužaidė rezultatyviausią savo mačą BEKO-LKL. Rungtynėse su „Nevėžiu“ 23 metų 196 cm ūgio puolėjas per 19 minučių pelnė 14 taškų (1/1 dvit., 4/7 trit.) ir surinko 11 naudingumo balų. Vien per septynis ankstesnius susitikimas R.Nacius buvo surinkęs tik 18 taškų.

SUOLAS. „Prienų“ klubas su pavydu žvelgia į „Neptūno“ atsarginių suolą. Susitikime su „Nevėžiu“ klaipėdiečiams ne starto penketo žaidėjai pelnė net 72 taškus. Tai – 72 kartus daugiau nei „Prienų“ atsarginių sąskaitoje. Rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“ jie pasižymėjo vos vienu tašku. Prieniškiai Aukštaitijos klubą namuose priėmė versdamiesi praktiškai 6 žaidėjais. Vienintelis iš atsarginių Domantas Šeškus aikštėje praleido beveik 14 minučių. Jis ir pelnė tą vienintelį tašką. Kajus Okmanas ant parketo pabuvojo vos pusę minutės, o Paulius Vaitiekūnas leido pailsėti pagrindiniams žaidėjams 4 minutes.

NAUDINGIAUSIAS. Naudingiausiu BEKO-LKL savaitės žaidėju tapo „Lietkabelio“ naujokas Egidijus Dimša. Vos antrosiose savo BEKO-LKL rungtynėse su panevėžiečių apranga 29 metų 204 cm ūgio krepšininkas pelnė 19 taškų (5/7 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus, o „Lietkabelis“ 87:79 svečiuose nugalėjo „Prienus“. Naudingiau už E.Dimšą praėjusią savaitę žaidė tik Arnas Labuckas (31 naud. bal.), bet būtent jis su „Prienų“ komanda ir turėjo nusilenkti E.Dimšos vedamam „Lietkabeliui“.

BEKO-LKL savaitės rezultatai:

„Šiauliai“ – Utenos „Juventus“ 76:77 (G.Leonavičius 15, R.Giedraitis 14/ R.Broadusas 17, S.Kulvietis ir S.Buterlevičius po 13)

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – „Mažeikiai“ 107:67 (M.Dixonas 20, T.Jogėla 18, B.Brustas 13/ D.Tarvydas, A.Gydra ir S.Sandersas po 13).

Kauno „Žalgiris“ – „Šiauliai“ 80:71 (J.Andersonas 18, A.Milaknis 11, E.Ulanovas 10/ J.Jucikas 13, G.Leonavičius 12)

„Mažeikiai“ – Alytaus „Dzūkija“ 55:61 (A.Gydra 18, E.Žukauskas 10/ F.Dmitrievas 17, R.Juknevičius 16, P.Dambrauskas 9)

„Prienai“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 79:87 (O.Varanauskas 21, A.Labuckas 20/ E.Dimša 19, D.Šalenga 16, E.Žabas 14)

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 106:78 (R.Nacius 14, S.Galdikas ir J.Sinica po 12/ L.Brazdauskis 19, J.Tamulis 12)