Sausio 17-18 d. buvo sužaistos 4 Lietuvos vyrų tinklinio čempionato rungtynės, kuriomis baigėsi antrasis varžybų ratas. Dvi užtikrintas pergales iškovojo čempionato lyderė Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“, po vieną pergalę pasidalino Kelmės „Antivis-Etovis“ ir Marijampolės „Sūduva“, be laimėjimų liko „Raseiniai – Norvelita“.

Šeštadienį intriguojančios rungtynės vyko Marijampolėje - triukšmingai palaikomi gausių vietos sirgalių „Sūduvos“ tinklininkai neslėpė ambicijų rimtai pasipriešinti Lietuvos čempionams Šiaulių „Elgai-Master Idea-SM Dubysa“. Juo labiau, kad čempionato pertraukos metu marijampoliečiai pasipildė naujais žaidėjais – patyrusiu libero, buvusiu Vilniaus „Flamingo Volley“ nariu Liudoslavu Adamovičiumi bei Lietuvos jaunių rinktinės puolėju Pauliumi Misiukevičiumi.

Veržliai pradėję rungtynes „Sūduvos“ tinklininkai užtikrintai pirmavo pirmame sete, o jiems išsiveržus į priekį 24:21, seto baigtis atrodė akivaizdi. Tačiau su tokia rungtynių eiga nesutiko „Elgos-Master Idea-SM Dubysa“ treneris Modestas Strockis – po jo paprašytos minutės pertraukėlės į aikštelę grįžę šiauliečiai sėkmingai vieną po kito blokavo varžovų smūgius, taikliai atakavo patys ir išplėšė pergalę sete 26:24. Marijampolės tinklininkai po tokio smūgio nebeatsigavo ir pralaimėjo rungtynes 0:3 (24:26, 18:25, 20:25).

Liudoslavas Adamovičius po mačo pasakojo: „Šiandien varžovai tiesiog buvo už mus stipresni, mums labai trūko sėkmingo atakų užbaigimo ir gynybos. Marijampolės komanda tikrai pajėgi, jaučiuosi joje gerai, tik reikia laiko visiems susižaisti, apsiprasti“.

„Sūduvos“ treneris Romas Sujeta po pralaimėjimo „Elgai-Master Idea-SM Dubysai“ buvo nusiminęs: „Vyrai nebeatsitiesė po apmaudžiai pralaimėto pirmojo seto, kuomet patys padovanojo pergalę varžovams. Padarėme ir taktinių klaidų – paskutiniai kamuoliai turėjo būti skirti ne ten. Šiemet pasipildėme naujais žaidėjais – kadangi teturėjome vieną libero, jam nebuvo su kuo konkuruoti, iš ko mokytis. Be to, Liudoslavas Adamovičius yra gerai susižaidęs su dabartiniais komandos lyderiais. Smagu, kad pas mus iš Vilniaus grįžo ir mūsiškis marijampolietis Paulius Misiukevičius“.

Visgi po skaudaus pralaimėjimo „Sūduvai“ pavyko atsitiesti ir jau kitą dieną 3:0 (25:22, 31:29, 25:20) išplėšti svarbią pergalę iš įsibėgėjusio Kelmės „Antivio-Etovio“, kuris šeštadienį be didesnio vargo 3:0 (25:23, 25:15, 25:17) įveikė „Raseinius-Norvelitą“. Tokiu būdu „Sūduva“ turnyro lentelėje aplenkė kelmiškius ir pakilo į antrąją vietą.

„Raseiniai-Norvelita“ dar vieną nesėkmę patyrė sekmadienį, kuomet po namuose po atkaklios kovos 0:3 (24:26, 25:14, 25:23) turėjo pripažinti Šiaulių „Elgos-Master Idea-SM Dubysa“ pranašumą. Raseiniškiams trūko šeštadienį traumą gavusio pagridinio komandos jungiančiojo Nerijaus Marcinkaus pagalbos.

Trečiasis Lietuvos vyrų tinklinio čempionato ratas prasidės sausio 31 d. rungtynėmis tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Flamingo Volley/LJR-SM Tauras“ bei Kelmės „Antivio-Etovio“ ir „Raseinių-Norvelitos“.