„Lietuvos rytui“ nepavyko įkąsti R. Kurtinaičio auklėtiniams

Nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, namie turėjusi pripažinti Rimo Kurtinaičio treniruojamos Chimkų „Chimki“ komandos pranašumą – 79:88 (12:27, 27:16, 21:22, 17:23).

Su 8 pergalėmis ir 8 pralaimėjimais Dariaus Maskoliūno auklėtiniai liko šeštoje A grupės vietoje, kuri dar leidžia patekti į aštuntfinalį. Savo ruožtu „Chimi“ (12/4) pakilo į pirmą poziciją.

Mačo pradžioje „Chimki“ itin lengvai rinko taškus ir pasiuntė blankiai puolusius šeimininkus į nokdauną – 9:2. „Lietuvos rytas“ pagerino žaidimą priešininkų aikštės pusėje, bet progresas buvo pernelyg lėtas, nes „Chimki“ po dviejų K.Riverso tritaškių iš eilės ir J.Vialcevo dvitaškio įgijo net 15 taškų pranašumą – 21:6. D.Maskoliūno auklėtinių negelbėjo nei reklaminės, nei komandos paprašytos minutės pertraukėlės. Tiesa, priešpaskutinę kėlinio minutę „Lietuvos ryto“ žaidimą gerokai pagyvino J.Blūmas, pelnęs 6 taškus iš eilės (12:23). Vis dėlto pirmą kėlinį „Chimki“ laimėjo 27:12.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje negerėjo (18:33)). Be to, abiejų komandų aukštaūgiai apsikeitė techninėmis ir nesportinėmis pražangomis. P.O‘Bryantas – už šiurkščią pražangą greitos „Chimki“ atakos metu. Beje, po jos jis vos nesusistumdė su varžovais. Savo ruožtu Chimkų klube už priekaištus teisėjams buvo nubaustas 4 pražangas žaibiškai susirinkęs J.Augustine‘as. Panašu, kad ilgai pirmavę „Chimki“ krepšininkai užmigo. „Lietuvos rytas“ tuo pasinaudojo ir daugiausiai R.Seibučio pastangomis sumažino atsilikimą iki vienženklio – 26:35. „Lietuvos rytas“ buvo priartėjęs iki 28:35, tačiau rusai atsakė keturiais taškais iš eilės ir bandė sumažinti šeimininkų entuziazmą (28:39). Bet jis neišblėso. Užsidegę „Lietuvos ryto“ krepšininkai fantastiškai baigė kėlinį. Iš pradžių du taškus pelnė N.Nedovičius, o vėliau kamuolį perėmęs E.Bendžius tritaškiu su sirena gerokai apkarpė „Chimki“ persvarą – 39:43.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ nesustojo ir pasinaudojęs nesportine pražanga išsiveržė į priekį – 48:45. Įspūdingai rungtyniavęs N.Nedovičius tritaškiu padidino skirtumą iki šešių – 53:47. Deja, bet po dviejų iš eilės „Chimki“ tritaškių pranašumas žaibiškai ištirpo – 53:53. „Lietuvos rytas“ atidavė varžovams iniciatyvą ir šie prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 65:60.

Lemiamą susitikimo dalį „Lietuvos rytas“ pradėjo susikaupęs ir tai davė teigiamą rezultatą – 65:65. „Chimki“ ketino pabėgti (65:69), bet S.Babrauskas atsakė tritaškiu ir dvitaškiu po perimto kamuolio – R.Kurtinaitis nedvejodamas paprašė minutės pertraukėlės (70:69). Iškart po jos S.Monia „įsūdė“ tolimą metimą per rankas ir Chimkų klubas vėl atsidūrė priekyje – 72:70. K.Lončaras dvitaškiu su pražanga vėl privertė D.Maskoliūną krimstis (70:75), o dar po penkių svečių taškų Vilniaus ekipos situacija likus 4 min. buvo labai komplikuota (70:80). „Lietuvos rytas“ pralaimėjo – 79:88.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 14, M.Katelynas 13, N.Nedovičius 12, J.Blūmas 11, S.Babrauskas 9, D.Ivanovas 8 (6 atk. kam.), T.Lydeka 4, D.Redikas ir E.Bendžius 3, P.O‘Bryantas 2.

„Chimki“: P.Davisas 20 (7/10 dvit.), K.Lončaras 15 (5/5 dvit.), V.Fridzonas 11, K.Riversas 10.