Dramatiškose, įtemptose ir emocingose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ (10/1) krepšininkai tik paskutinėmis minutėmis 83:76 (18:20, 21:23, 23:20, 21:13) palaužė pakiliai kovojusią Panevėžio „Techaso“ (6/5) komandą.

Susitikimas prasidėjo fantastišku Tomo Černeckio tolimu metimu, tačiau Milko Bjelicos tikslių metimų dėka vilniečiai netruko persverti rezultatą savo naudai - 4:3. Įpusėjus kėliniui panevėžiečiai vėl perėmė iniciatyvą ir po šešių Ernesto Ežerskio taškų įgijo penkių taškų pranašumą - 11:6. Nors vienu metu „Techaso“ persvara buvo šoktelėjusi iki šešių taškų (14:8), vilniečiai po poros minučių sugebėjo išlyginti rezultatą (14:14). Lygus rezultatas buvo ir prasidėjus paskutinei kėlinio minutei (18:18), tačiau Gintaras Leonavičius dvitaškiu likus žaisti 5 sekundes leido „Techasui“ po pirmųjų dešimties minučių būti priekyje - 20:18.

Į komandą sugrįžęs Simas Jasaitis metimu iš vidutinio nuotolio buvo persvėręs rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai (23:22), tačiau panevėžiečiai atsakė spurtu 8:0 ir po E.Ežerskio dėjimo įgijo septynių taškų persvarą - 30:23. Likus žaisti keturias minutes Martynas Gecevičius tolimu metimu sumažino „Lietuvos ryto“ atsilikimą iki dviejų taškų (31:33), tačiau pakiliai žaidę panevėžiečiai po G.Leonavičiaus tritaškio pirmą kartą atitrūko dviženkle persvara - 42:31. Visgi kėlinį sėkmingiau baigė šalies čempionai, kurie įpusėjus mačui vis dar buvo besivejančių vaidmenyje - 39:43.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Gintaras Leonavičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes aštuonis taškus iš eilės pelnęs M.Gecevičius po ilgokos pertraukos išvedė į priekį sostinės klubą - 53:50. Jonas Valančiūnas netrukus pridėjo dvitaškį (55:50), tačiau G.Leonavičius penkiais taškais be atsako išlygino rezultatą (55:55), o M.Valukonis grąžino pranašumą „Techaso“ komandai - 57:55. Aikštės šeimininkai nežymų pranašumą išlaikė iki pat kėlinio pabaigos ir prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo minimalia persvara - 63:62.

Sostinės komandos pranašumas ėmė ryškėti ketvirtojo kėlinio pradžioje. Po Kenano Bajramovičiaus, M.Bjelicos bei M.Gecevičiaus metimų „Lietuvos rytas“ atitrūko (72:67), tačiau Vaidotas Volkus ir Tomas Černeckis atgaivino intrigą - 72:72. Negana to, įpusėjus kėliniui G.Leonavičius vėl išvedė į priekį panevėžiečius - 74:72. „Lietuvos ryto“ gelbėtojo vaidmens jau ne pirmą kartą ėmėsi Khalidas El-Aminas. Amerikietis pelnė keturis taškus iš eilės, o Aleksandro Trifunovičiaus komanda vėl šiek tiek lengviau atsikvėpė - 76:74. Liekus žaisti dvi minutes vilniečiai įgijo penkių taškų persvarą (81:76), kurios nebeišleido iki pat mačo pabaigos.

„Techasas“: G.Leonavičius 19, D.Šilinskis ir M.Valukonis - po 12, E.Ežerskis 9, T.Rinkevičius (8 rez. perd.) ir V.Volkus - po 7.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 22 (baudos 8/10), M.Bjelica 19 (9 atk. kam.), K.Bajramovičius 13, J.Valančiūnas 10.