Nesunkią pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) šventė šalies čempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“, namuose 115:82 (29:22, 30:26, 19:17, 37:17) sutriuškinęs Prienų „Rūdupio“ komandą.

Po šio laimėjimo „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 1 pralaimėjimą. „Rūdupio“ kraityje - 9 laimėjimai ir 3 nesėkmės.

Mačą geriau pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie po spurto 10:2 įpusėjus ketvirčiui turėjo jau 9 taškų pranašumą – 17:8. „Rūdupis“ neketino lengvai paleisti varžovų į priekį ir po kelių minučių deficitą sumažino per pusę – 17:21. Čia pat 11 taškų per pirmąjį kėlinuką surinkęs S. Buterlevičius smeigė du tritaškius iš eilės bei vilniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 29:19. Trimis taškais ketvirtį užbaigę prieniškiai nežymiai priartėjo – 22:29.

Antrajame kėlinyje „Rūdupis“ toliau mynė ant kulnų šalies čempionams. Sužaidus 4 minutes jų deficitas sumažėjo iki 4 taškų – 32:36. Visgi B.Newley du kartus iš eilės pelnė taškus su varžovų pražangomis, Š. Jasikevičius pridėjo dvitaškį greitoje atakoje ir skirtumas šeimininkų naudai vėl išaugo iki dviženklės atžymos – 44:34. Prienų klubas neketino nuleisti rankų ir likus pusantros minutės priartėjo – 45:51. „Lietuvos rytas“ per likusį laiką greitų atakų dėka sugebėjo vėl atitrūkti ir įpusėjus mačui komandas skyrė 11 taškų – 59:48.

Po didžiosios pertraukos A.Trifunovičiaus auklėtiniai susikrovė jau 15 taškų pranašumą – 63:48. Čia pat laimėję trumpą atkarpą 6:0 svečiai priartėjo (54:63), bet po kelių minučių vilniečiai vėl pirmavo solidžiu skirtumu – 70:56. Skirtumas tarp komandų nežymiai pakito ir po trijų ketvirčių – 78:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rūdupis“ turėjo progą surengti spurtą, kai techninę pražangą užsidirbo Š.Jasikevičius, tačiau tokia galimybe prieniškiai nepasinaudojo (69:82), o „Lietuvos rytas“ nusprendė anksčiau laiko sudėlioti visus taškus ant „i“ - 87:69. Per likusį laiką šeimininkai tik dar labiau padidino skirtumą.

„Lietuvos rytas“: S.Buterlevičius 19 (5/5 trit.), B.Newley 17, Š.Jasikevičius, J.Johnsonas (8 rez. perd.) ir S.Babrauskas (4 per. kam.) po 14, J.Valančiūnas 13 (10 atk. kam.), K.Bajramovičius 11, M.Bjelica 8, C.Nalga 3, A.Jomantas 2.

„Rūdupis“: G.Jankauskas 23, P.Butkevičius 16, G.Orelikas 13 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 9.