Vilniaus „Lietuvos rytas“ žengė pirmąjį žingsnį link Vieningosios lygos pusfinalio. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo aikštėje 80:69 (12:22, 29:17, 17:14, 22:16) palaužė Liubercų „Triumf“ krepšininkus ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį taip pat Vilniuje, mačo pradžia - 16 valandą 10 minučių.

Vilniaus klubas šiame susitikime turėjo verstis be traumuotų Renaldo Seibučio bei Eimanto Bendžiaus ir šioms varžyboms neregistruoto Antano Kavaliausko.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Tautvydas Lydeka.

Susitikimo pradžioje vilniečiams sunkiai sekėsi įsibėgėti – koją kišo klaidos ir netaiklūs metimai. Tuo pasinaudoję svečiai didino atotrūkį (8:3). D.Songailos ir O.Cooko metimai sušvelnino atsilikimą (9:14), tačiau kėlinio pabaigoje pralaimėta atkarpa 3:8 leido „Triumf“ klubui susikrauti dviženklį pranašumą (22:12).

Antrąjį ketvirtį 5 taškais pradėję Rusijos komandos krepšininkai dar labiau nutolo (27:12), tačiau pačiu svarbiausiu momentu lyderio vaidmens ėmėsi M.Gecevičius – snaiperis triskart pataikė iš toli, tritaškį pridėjo Steponas Babrauskas ir iš dviženklio skirtumo liko vos 3 taškai (24:27). Įsivažiavę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai puolime atrodė vis geriau – jas taškais vis dažniau užbaigdavo D.Songaila (36:33). Vėliau Liubercų ekipa buvo pasivijusi aikštės šeimininkus, tačiau D.Songailos baudų metimai prieš didžiąją pertrauką išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 41:39.

Trečiajame kėlinyje aikštėje tęsėsi permaininga kova (48:47). D.Songailos ir Juano Palacioso dėka sostinės klubui buvo pavykę atitrūkti (58:49), tačiau svečiai nebuvo linkę pasiduoti ir sugrąžino intrigą (53:58).

Paskutinio ketvirčio trečiąją minutę komandas skyrė vos taškas (60:59), tačiau arčiau vilniečiai varžovų neprisileido – 5 taškai be atsako pagerino „Lietuvos ryto“ situaciją (65:59). Antroje kėlinio pusėje neabejotinas Vilniaus komandos lyderis buvo J.Palaciosas – pavyzdingai kovojęs kolumbietis su dviguba energija rungtyniavo tiek puolime, tiek gynyboje – po jau 10 jo taško šiame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 75:69. Paskutinėmis minutėmis „Triumf“ dar mėgino gelbėtis, tačiau nesėkmingai – Gedimino Oreliko tritaškis likus 10 sekundžių įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę 80:69.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (4/6 tritaškiai) 18, Darius Songaila (7/12 dvitaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.) 16, Juanas Palaciosas (8/8 baudų metimai, 8 atk. kam.) 14, Gediminas Oreliaks ir Steponas Babrauskas po 8, Tautvydas Lydeka 7, Zabianas Dowdellas 6, Omaras Cookas (5 atk. kam., 9 rez. perd.) 3.

„Triumf“: Kyle‘as Landry (7/10 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 24, Cory Higginsas 13, Milovanas Rakovičius (6/8 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 12.