Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas tapo pirmuoju LKL finalo dalyviu. Nors ir sulaukę gerokai stipresnio pasipriešinimo nei pirmoje dvikovoje, vilniečiai antrajame pusfinalio mače svečiuose 84:63 (14:16, 18:17, 28:14, 24:16) įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus ir laimėjo pusfinalio seriją 2:0.

Dviem tolimais metimais rungtynes pradėję vilniečiai sužaidus keturias minutes pirmavo 8:4, tačiau Tomas Jasiulionis, Žydrūnas Urbonas ir Arūnas Vasiliauskas įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą „Juventus“ naudai – 10:8. Po Dariaus Pakamanio tolimo metimo „Juventus“ pranašumas buvo pasiekęs tris (13:10), o po gynėjo tikslių baudos metimų – keturis (16:12) taškus. Nors ketvirčio pabaigoje vilniečiams pavyko kiek priartėti, po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Juventus“ ekipa – 16:14.

Antrąjį kėlinį atkarpa 4:0 pradėję vilniečiai buvo įsiveržę į priekį (18:16), tačiau analogiška atkarpa atsakę aikštės šeimininkai po T. Jasiulionio dvitaškio vėl susigrąžino persvarą – 20:18. Įpusėjus kėliniui rezultatas dar buvo lygus (26:26), o likus žaisti dvi minutes „Juventus“ vėl įgijo minimalią persvarą - 30:29. Minimalią persvarą uteniškiai išlaikė iki kėlinio pabaigos ir įpusėjus rungtynėms buvo priekyje – 33:32.

Antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes T. Jasiulionis dvitaškiu sugrąžino pranašumą „Juventus“ ekipai (37:35), tačiau vilniečiai atsakė atkarpa 8:0 ir po dviejų Martyno Gecevičiaus tolimų metimų įgijo šešių taškų persvarą – 43:37. Įsibėgėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė dar du tolimus metimus ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečių pranašumas jau pasiekė dviženklę ribą – 51:41. Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ dar šiek tiek padidino persvarą ir po trijų kėlinių vilniečiai toliau turėjo dviženklį pranašumą – 60:47.

Paskutiniame ketvirtyje Vilniaus klubas dar labiau padidino savo persvarą ir nebeleido suabejoti savo pranašumu. Vilniečiai iškovojo pergalę rezultatu 84:63 ir pirmieji žengė į LKL finalą.

„Juventus“: T. Jasiulionis (8 atk. kam.) ir J. Elvikis (tritaškiai 1/6) – po 13, D. Pakamanis 12, Ž. Urbonas 9, A. Vasiliauskas 8, T. Gaidamavičius 6 (7 išprov. praž.), A. Mineikis 2.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 20 (tritaškiai 4/8), D. Zavackas 13, K. Bajramovičius 11 (7 išprov. praž.), S. Buterlevičius 10, A. Baynesas ir J. Valančiūnas – po 9, S. Babrauskas 6, V. Ginevičius 4, M. Bjelica 2.